Slavia udělala důležitý krok k titulu. V závěru dorazila Plzeň

13.05.2019
Ten kdo si vsadil na šlágr víkendu Slavia - Plzeň remízu, už začal deset minut před koncem doufat, že mu tip výjde. Jenže pak přišla gólová smršť, která pravděpodobně smetla plzeňské naděje na titul.

Slavia Praha - Viktoria Plzeň 3:1 (0:0)

Plzeňští obhájci loňského mistrovského poháru ztráceli před tímto zápasem na pražskou Slavii dva body, což znamenalo, že vítězství je může posunout do čela. Jenže v první půli plzeňští hráči mnoho šancí neměli k vedení a tak případným třem bodům. Slavia byla aktivnější a dostávala se do nadějných příležitostí, kterým ale chyběla přesnější koncovka.
Plzeň se více osmělovala ke koncí prvního poločasu, ale také nebyla schopná soupeřova gólmana překonat.
Jak už bylo řečeno, góly začaly padat až ke konci zápasu. Po přihrávce Bořila otevřel skóre v 81. minutě Masopust - 1:0.
Zatímco se Plzeň poté marně dožadovala penalty za stažení Brabce při přímém kopu, rozhodčí neváhal následně odpískat pokutový kop na druhé straně, když Limberský zahrál rukou. Souček nezaváhal a zvýšil na 2:0. Minutu před koncem základní hrací doby se zblízka trefil Traoré - 3:0. V tu chvíli bylo už o vítězi zápasu rozhodnuto, na čemž už v žádném případě nemohlo nic změnit ani snížení Kovaříka.

Ztráta pěti bodů se tak už zdá tři kola před koncem sezony pro Plzeň nepřekonatelná.

"Potkaly se dva týmy, které jsou hodně vyrovnané. Byl to velký boj, Plzeň nám to hodně ztížila. Rozhodnuto ještě určitě není. Jsme samozřejmě rádi, že to máme ve svých rukách, ale ještě nás čekají tři velmi těžké zápasy. Musíme udělat ještě minimálně dva kroky. Poslední krok bývá nejtěžší, já osobně si myslím, že to bude ještě hodně těžké," uvedl trenér Slavie Jindřich Trpišovský.
"Dokud je pořád matematická šance, tak budeme hrát na sto procent. Stejně hrajeme za Plzeň, která chce vyhrávat všechny zápasy. Nám nezbude nic jiného než vyhrát všechny tři zápasy, a uvidíme, jak na tom v posledních třech kolech bude Slavie," prohlásil střelec plzeňského gólu Jan Kovařík.

Branky: 81. Masopust, 87. Souček z pen., 89. Traoré - 90.+1 Kovařík. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Hájek - Marek (video). ŽK: Kayamba, Procházka, Hořava, Řezník, Hejda (všichni Plzeň). Diváci: 18.327.

Slavia: Kolář - Coufal, Ngadeu, Deli, Bořil - Souček, Král - Masopust, Hušbauer (76. Traoré), Olayinka (69. Stoch) - Van Buren (64. Škoda). Trenér: Trpišovský.
Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Limberský - Procházka, Hrošovský - Kayamba (60. Kovařík), Hořava (83. Chorý), Kopic - Beauguel (78. Bakoš). Trenér: Vrba.