reklama

Slavia postoupila do čtvrtfinále Ligy mistrů! Bude za tři roky zvedat nejprestižnější pohár doma v Edenu?

02.11.2018
Stejně jako v loňské sezoně se i letos povedlo slávistickým fotbalistkám postoupit do čtvrtfinále Ligy mistryň. První zápas na hřišti švédského Rosengardu vyhrály 3:2, a proto jim domácí bezgólová remíza bohatě stačila pro postup mezi osm nejlepších ženských družstev v Evropě. Navíc tak Pražanky oplatily švédskému týmu vyřazení z předloňského osmifinále.
"Nemyslím si, že soupeř byl o tolik slabší než předloni. Myslím, že dnes jsme ukázali, že jsme se za dva roky posunuli. Holky to zvládly po taktické stránce perfektně," řekl slávistický trenér Pavel Medynský.

Sestava Slavie: Votíková - Bartoňová, Bartovičová, Pincová, Sjömanová - Proffittová - Svitková, K. Dubcová (66. Szewieczková) - Divišová, Kožárová (82. Herndonová), M. Dubcová (90. Pěničková). Trenér: Medynský.

Případný postup mezi nejlepší čtyřku by byl historický úspěch. Čtvrtfinále je jak pro Slavii, tak celkově pro český ženský fotbal, zatím maximum v evropských pohárech.
Do čtvrtfinále postoupily kromě Slávistek třeba i německé kluby Bayern a Wolfsburg, francouzské týmy Lyon a Paris Saint Germain či anglická Chelsea. O tom, s kým se Slavia střetne, rozhodne los 9. listopadu.

Slavia by mohla mít do příštích let velkou motivaci ještě se dále zlepšovat. Je totiž možné, že by mohla za tři roky hostit finále Ligy mistryň. O pořadateli pro rok 2021 se rozhodne právě mezi klubem z Edenu a švédským Göteborgem. "Vnímáme stále rostoucí popularitu ženského fotbalu v České republice, pražská Slavia má navíc velmi úspěšný ženský tým, který se v posledních sezonách výrazně prosazuje právě v Lize mistryň, a také proto by Edenu takový zápas slušel," uvedl v prohlášení generální sekretář české fotbalové asociace Rudolf Řepka.

Slavia patří stejně jako u mužů se Spartou k dlouhodobě nejlepším českým ženským klubům na prvoligové scéně.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz