reklama

Slavia podepsala Škodu, bude však v útoku dost silná?

06.01.2019
Už sedm let působí útočník Milan Škoda v pražské Slavii. Za tu dobu vstřelil v sešívaném dresu 68 branek, díky čemuž se uvelebil na trůnu nejlepšího střelce tohoto klubu v samostatné české lize. V posledních čtyřech sezonách vždy dal více jak deset branek, jeho rekordem je 19 gólů v sezoně 2014/2015. V předminulém ročníku pomohl svému klubu patnácti brankami k titulu.

A představitelé klubu věří, že i nadále bude oporou, a proto s ním podepsali novou smlouvu do června 2020. "Jsem hrozně šťastný, že tu můžu být. Máme skvělý tým a na své straně fanoušky. Všechno kolem Slavie je strašně pozitivní. Moje motivace je být pevnou součástí mužstva, co možná nejvíce nastupovat a klukům pomáhat. Věřím, že to naplním," uvedl Škoda pro klubový web.

Ve Slavii došlo v minulých dnech a týdnech i k jiným podpisům. Kromě obnovených smluv u Tomáše Součka a Miroslava Stocha budou na jaře v Edenu nově působit i Petr Ševčík z Liberce, Lukáš Masopust z Jablonce a Alex Král z Teplic. Tento severočeský trojlístek má vyšperkovat už tak kvalitně obsazené posty na stoperech či v záloze. Jestli se ale Slavia neměla zaměřit více na útok...
V tuto chvíli má k dispozici do útočné řady pět hráčů - zmiňovaného Škodu, Staniclava Tecla, Micka van Burena, Jana Matouška a Murise Mešanoviče. Jenže Tecl se dává nadále dohromady po operaci zkříženého vazu v koleně a nastoupí nejdříve ke konci sezony. Van Buren už je po nepříjemné zlomenině lýtkové kosti zdráv a pomalu se zapojuje do tréninku, v pořádné kondici však může být až třeba za měsíc, ale i za dva. Mešanovič hrál v loňské sezoně jen 229 minut, letos bídných 125. Také to bylo ovlivněno zraněním. Matoušek je sice zdráv, ale zatím se nedokáže plně prosadit od základní sestavy a navíc není typický útočník. Teď bude hodně záležet, jak mu bude dařit v následujících týdnech v přípravě. Může se totiž stát, že ho Slavia pošle zatím zpět do Příbrami, pokud trenéra Trpišovského nepřesvědčí...
A jsme znovu u Škody. Dokáže se dostat do formy z minulých sezon? Bude znovu tou oporou, která potáhne Slavii do pohárů a letos i k titulu? Neměla Slavia angažovat třeba z Mladé Boleslavi ostrostřelce Komličenka?

Možná ale Trpišovský něčím překvapí. Třeba kvůli přetlaku v záložní řadě posune Petera Olayinku do útoku.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz