Slavia opět ukázala svojí sílu. A teď hurá na Barcelonu!

20.10.2019
Slavia jede, Slavia válí. Slávisté se mohou dostat do ošemetné situace, ale zpravidla jsou schopní se z ní dostat. Stejně jako včera, kdy zvrátili nepříznivý stav s Příbramí.

Slavia Praha - 1. FK Příbram 3:1 (0:1)

Určitě bylo raritou, že si před zápasem jako kapitáni (i jako útočníci) podali ruce dva bratři Škodové, na straně domácích Milan a u hostí Michal. A právě příbramský kanonýr otevřel skóre zápasu. Jeho spoluhráč Nový rozehrál přímý kop, míč se odrazil od tyče právě ke Škodovi, který mazácky zavěsil - 0:1.
Slavistickému gólmanovi Kolářovi tak ukončil neprůstřelnst na čísle 788 minut. K vyrovnání rekordu Petra Čecha ze sezony 2001/2002 mu chybělo 114 minut...
Do konce poločasu už se domácím nepovedlo srovnat, ani si k tomu nevypracovali žádné šance...

To se však změnilo ve druhé půli, do které vstoupili sešívaní s velkou vervou. První šance Masopusta a Součka ještě zůstaly neproměněny. Až v 63. minutě se změnilo skóre díky nařízené penaltě, kterou bezpečně proměnil Souček - 1:1.
Neuběhlo ani pět minut a slávisté vedli. Po Stanciuově centru a Frydrychově hlavičce si nechtěně srazil míč do vlastní sítě Kodr - 2:1.
Tahle branka hosty hodně srazila, takže není divu, že za dalších pět minut inkasovali třetí gól. Souček si do vápna naběhl na centr nového hráče na hřišti Tecla a hlavou přesně zakončil - 3:1.
Domácí si pak už v poklidu udrželi vedení až do konce.
Slavii nyní čeká jeden z vrcholů podzimu. Ve středu se doma střetne v rámci Ligy mistrů s Barcelonou.

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): "Strašně nám chyběl pohyb a v prvním poločase jsme hráli mizerně ve středu hřiště. Ve druhém poločase jsme se postupně rozehrávali. Neproměnili jsme strašně moc vyložených příležitostí, ale naštěstí nám tam spadly tři góly. Od 60. minuty byl výkon takový, jaký měl být od první minuty. Z naší strany to bylo hrozně studené a profesorské, a proto jsme si nevytvořili takový tlak, jaký jsme chtěli."

Roman Nádvorník (trenér Příbrami): "Přijeli jsme sem v trošičku složité situaci. Chybělo nám pět hráčů základní sestavy. Kvůli tomu, že nám chyběla celá kostra týmu, dostali šanci hráči z širšího kádru a nastoupili tři hráči do 20 let, pro některé to byla premiéra v lize. Zvládli jsme to dobře zhruba do 55. minuty. Hráli jsme dobře, nepouštěli jsme Slavii do moc šancí, i když hned na začátku měli dvě, kdy to Škoda netrefil. Bohužel když pak sílil tlak Slavie a projevila se její kvalita na míči, tak byla penalta, která Slavii pomohla. Pak byla otázka času, jestli se nám to povede uhrát, nebo ne. Slavia byla jednoznačně na balonu daleko lepší, projevila velkou kvalitu a zaslouženě vyhrála."

Branky: 63. z pen. a 73. Souček, 68. vlastní Kodr - 30. Michal Škoda. Rozhodčí: Zelinka - Kubr, Pečenka - Franěk (video). ŽK: Kúdela - Cmiljanovič, Dramé. Diváci: 16 437.

Slavia: Kolář - Holeš, Kúdela, Frydrych, Zelený - Souček - Masopust (79. Van Buren), Hušbauer, Ševčík, Provod (54. Stanciu) - Milan Škoda (61. Tecl). Trenér: Trpišovský.
Příbram: Kočí - Nový, Kingue, Kodr, Cmiljanovič - Voltr, Kříž (70. Hájek), Petrák, Dramé (86. Šimek), Polidar - Michal Škoda (74. Stuparevič). Trenér: Nádvorník.