Slavia jarní poháry nezažije. Inter byl nad její síly

28.11.2019
Už po losu bylo jasné, že je Slavia, co se týká Ligy mistrů, ve "skupině smrti". Hráči však byli ze soupeřů (Barcelona, Dortmund, Inter) nadšeni. A fanoušci s nimi. Trenéři Jindřich Trpišovský a spol. se snažili trochu ten jásot mírnit, zároveň chápali, že to mohou být pro hráče třeba i životní zápasy. A snažili se je na ta utkání připravit. A zpravidla se jim to dařilo. Slavia hrála moderní fotbal - technický a nebojácný. A fotbalová Evropa zírala, co sešívaní dokáží. Sice během pěti zápasů získali jen dva body a po včerejšku je jasné, že se do jarních vyřazovacích bojů nepodívají, přesto mohou být na svoje výkony hrdí.

Slavia Praha - Inter Milán 1:3 (1:1)

Domácí potřebovali vyhrát, aby ještě mohli teoreticky pomýšlet na jarní boje v Lize mistrů a prakticky na třetí místo a tím na Evropskou ligu. Jenže už v 19. minutě inkasovala Slavia po akci útočného hvězdného tandemu Lukaku - Martinez.
Slavii se ale ještě do poločasu povedlo srovnat, když rozhodčí odpískal faul v pokutovém území na Olayinku. Souček penaltu s přehledem proměnil.
Možná rozhodující moment utkání přišel v 73. minutě, kdy měl Masopust obrovskou šanci. Postupoval sám na bránu, ale nedůraznou střelou jen trefil milánského gólmana. "Chtěl jsem to dávat doleva po zemi. Bohužel jsem to netrefil ideálně a dal jsem mu to do nohou. Je to velká škoda. Místo toho, abychom ve druhé půli vedli 2:1, dostali jsme pak gól," litoval Masopust.
Naopak hostům se povedlo dvěma góly v poslední desetiminutovce rozhodnout nejen o osudu zápasu, ale i ukončení slávistických nadějí na přelomovou sezonu.

Jindřich Trpišovský (trenér Slavie): "Dnes jsme celkově udělali hodně chyb, soupeř je potrestal. Většinou si je i takový soupeř vynutí kvalitou. Inter hrál skvěle, technicky byl na tom líp než my. Oba útočníci Interu hráli skvěle, byli rozhodujícím jazýčkem na vahách. Od nás to byl asi nejslabší výkon ve skupině, i když kluci do toho dali všechno. Ztráceli jsme strašně moc míčů - stal se z toho zápas nahoru dolů, který Interu vyhovoval víc než nám. V brejcích měl víc kvality, dokázal je dohrát. Jsme smutní, že jsme doma neuhráli ani bod. Pokud ho dokážeme uhrát na Nou Campu a San Siru, měli jsme ho uhrát i v Edenu. Je to všechno pěkné, skupina Ligy mistrů, ale lidi třikrát odcházejí domů s tím, že jsme prohráli. Z toho jsme zdrceni."

Antonio Conte (trenér Interu): "Musíme být spokojeni. Neměli jsme na výběr, museli jsme vyhrát. Byly tam některé situace, kdy jsme si mysleli, že je to dnes začarované. Dali jsme gól, byl zrušený, vzápětí jsme dostali gól z penalty. To byla samozřejmě situace, která nás mohla znervóznit a dostat do napětí. Nervozita není pro fotbalisty nikdy dobrá. Snažili jsme se zareagovat nejlíp, jak to šlo. Zápas dopadl dobře. V druhém poločase tam byla břevna, ale já byl celou dobu klidný a věřil jsem, že vyhrajeme. Kluci to nevzdali do poslední chvíle a nakonec to přineslo ovoce. Je to pro nás velké zadostiučinění. Nesmíme zapomenout, že tu trpěly Dortmund i Barcelona. Není vůbec snadné tu vyhrát."

Tomáš Souček (záložník Slavie): "Můžeme naše vystoupení v Lize mistrů hodnotit ve dvou směrech. Co se týče fotbalovosti a výkonů, tak jsme si všichni udělali dobré jméno. Co se týče bodů, máme jen dva - a to je hodně málo. Chtěli jsme dnes vyhrát. První poločas byl z naší strany dobrý, bylo to 1:1. Druhý poločas už to bylo z naší strany horší, zlobí nás produktivita."

Branky: 37. Souček z pen. - 19. a 88. Martínez, 81. Lukaku. Rozhodčí: Marciniak - Sokolnicki, Listkiewicz - Gil (video, všichni Pol.). ŽK: Kúdela - Vecino, Martínez, Conte (trenér). Diváci: 19 370 (vyprodáno).

Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Frydrych (83. Takács), Bořil - Souček, Hušbauer (70. Zelený) - Masopust, Stanciu (58. Traoré), Ševčík - Olayinka. Trenér: Trpišovský.

Inter: Handanovič - Godín, De Vrij, Škriniar - Candreva, Vecino (80. Esposito), Valero (77. Gagliardini), Brozovič, Biraghi (76. Lazaro) - Lukaku, Martínez. Trenér: Conte.