Slavia jako první prolomila jabloneckou tvrz a má v čele tabulky už náskok šesti bodů

07.10.2019
Před zápasem v Jablonci už slávisté věděli, že Plzeň prohrála v Mladé Boleslavi. Sešívaní tak mohli díky případné výhře na severu Čech utéct Plzni o šest bodů. Což se nakonec povedlo.

FK Jablonec - Slavia Praha 0:2 (0:0)

Vítězství Pražanů se ale nerodilo lehce. Jablonec dlouhé minuty dokazoval, proč ve všech dosavadních šesti domácích zápasech letošní sezony neprohrál (pět vítězství a jedna remíza!)
Pro domácí bylo mrzuté, že nemohla nastoupit ofenzivní dvojice Sýkora s Matouškem, která na severu Čech hostuje právě ze Slavie. Jablonec se tak soustředil spíše na defenzívu, což mu jinak není příliš vlastní, ale šlo mu to v první půli dobře, protože slávisté si vpodstatě vytvořili jedinou nadějnou akci. Ve 41. minutě obránce Coufal netrefil odkrytou bránu...
Ale i domácí mohli v první pětačtyřicetiminutovce skórovat, ale Jovovičův pokus skončil těsně vedle.

V 54. minutě mohl otevřít skóre hostující Souček, avšak gólman Hrubý jeho hlavičku z malého vápna vyrazil. Zajímavou příležitost měl i Stanciu, ale jeho slabá střela nakonec Hrubého nijak zvlášť neohrozila.
Jablonec dál pokračoval v defenzivním pojetí hry, což ale nebyl ideální recept pro celý zápas, protože hostům se nakonec povedlo dvakrát jablonecký val překonat.
V 70. minutě vyrazil Hrubý Stanciuovu střelu přímo před Součka, který s pomocí tyče dostal míč do sítě - 1:0
A za tři minuty dal Olayinka pojistku, když zužitkoval Škodovu akci - 2:0.
Pak měli šanci i domácí, ale s Chramostovou střelou pod břevno si gólman Kolář poradil.

Branky: 70. Souček, 73. Olayinka. Rozhodčí: Proske - Kotík, Dresler - Pechanec (video). ŽK: Kubista, Doležal - Stanciu, Bořil. Diváci: 4863.

Jablonec: Hrubý - Holík, Plechatý, Břečka, Krob - Hübschman - Kratochvíl (87. Velich), Kubista (62. Hämäläinen), Považanec (76. Chramosta), Jovovič - Doležal. Trenér: Rada.

Slavia: Kolář - Coufal, Kúdela, Frydrych, Bořil - Souček - Masopust (63. Provod), Hušbauer, Stanciu (83. Hora), Olayinka - Tecl (68. Škoda). Trenér: Trpišovský.