reklama

Slavia dostala nejtěžšího soupeře. Hráči jsou však nadšení

15.03.2019
Hráči, realizační tým i fanoušci Slavie si ještě pořádně nevydechli z včerejšího nadšení po postupu do čtvrtfinále a dnes jim na tvářích znovu rozkvetl úsměv. Los Evropské ligy rozhodl o tom, že se o postup mezi poslední čtyři střetnou s anglickou Chelsea.

„První volba, kterou jsme všichni měli. Vždyť pro mě i celý můj realizační tým to bude už třiatřicátý zápas v pohárové Evropě a konečně se potkáme s anglickým soupeřem," radoval se trenér Slavie Jindřich Trpišovský.

"Chelsea odmalička fandím, sleduju všechny její zápasy a vím, jak těžké to budeme mít. Utkáme se s top týmem, tohle je los na úrovni Ligy mistrů,“ podotkl Miroslav Stoch, který za tento anglický klub před deseti lety několikrát nastoupil. „Chelsea je rozhodně favorit, ale to samé platilo i o Seville. Věřím, že jim to zkomplikujeme, člověk přece nikdy neví,“ dodal 29letý záložník.

Zatímco Slavia postoupila do čtvrtfinále nad Sevillou po nervy drásajících zápasech - 2:2 a 4:3 v prodloužení, Chelsea se se svým soupeřem nepárala. Doma porazila Dynamo Kyjev 3:0 a na Ukrajině dokonce 5:0. „Viděl jsem sestřih, jak na Ukrajině nastříleli pět gólů. Mají obrovskou kvalitu, je to nejvíc, co můžeme potkat. Jsme rádi, že první zápas hrajeme doma, trochu si je osaháme a pak se budeme těšit na Stamford Bridge,“ řekl Trpišovský.

Pro Chlesea je velmi důležité obzvlášť letos vyhrát Evropskou ligu, protože to zatím nevypadá, že by se z Premier League dostala do Ligy mistrů (je šestá). Jako vítěz "druhého nejlepšího" evropského poháru by však tuto možnost měla.

První zápas mezi Slavií a Chelsea se odehraje 11. dubna v Edenu, odveta je za týden.

Další čtvrtfinálové dvojice pro Evropskou ligu tvoří Neapol – Arsenal, Villarreal – Valencia, Benfica – Frankfurt.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz