reklama

Skotští "fanoušci" napadli českého gólmana. Více na videu

01.11.2018
Český fotbalový brankář Zdeněk Zlámal mění v nejvyšší skotské lize zavedené pořádky. Překvapivě nevede jako rok co rok tabulku Celtic Glasgow, ale jeho tým Hearts. Během jedenácti kol dostal český brankář jen sedm branek a i díky tomu jeho klub vede před mnononásobným skotským mistrem o čtyři body.

Branku nedostal přerovský odchovanec ani v posledním utkání, kterým bylo edinburgské derby proti Hibernian. Všude na světě bývají fotbalová derby zpravidla nejvyhrocenějšími zápasy sezony. Ani v tomto případě nedošlo k vyjímce. Jenže tentokrát to fanoušci, lehce řečeno, přepískli. Když si šel Zlámal pro míč, jeden z "fanoušků" Hibernian po něm balón hodil tak, že ho prudce trefil do břicha. To ale nebylo vše, další "fanda" udeřil našeho gólmana do obličeje, až se skácel.
Tvrdě to zkritizoval i trenér Hibernians, který také skončil na zemi, poté co ho trefila mince. "Tohle neschvalujeme. Aby dostal ránu hráč, který se snaží dělat svou práci, je naprostá ostuda. Tohle nebyl opravdový fanoušek Hibs. Pokud se lidé neumějí chovat, mělo by se na ně ukázat, měli by být potrestáni a zostuzeni, protože sami potupili svůj klub."

"Pro něco takového tady není místo. Bobbyho (Zlámala) udeřili na jednom konci hřiště a Neila trefil nějaký idiot mincí. Když jsem Lennyho viděl na zemi, dostal jsem strach. Doufám, že toho člověka chytnou, ať už to hodil kdokoli," dodal k tomu trenér Hearts Craig Levein.


Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz