Siniakové s Krejčíkovou pokračuje snový rok. Jsou ve finále Turnaje mistryň. Naopak Plíšková zkolabovala

27.10.2018
V Singapuru na Turnaji mistyň došlo dnes v semifinále k českému souboji. Třicátnice Barbora Strýcová a Andrea Sestini Hlaváčková vyzvaly "dvacítky" Kateřinu Siniakovou a Barboru Krejčíkovou.

Mladší pár nastupoval do utkání v roli mírných favoritek, už z toho důvodu, že jsou Siniaková s Krejčíkovou světovými jedničkami. Hlaváčková na druhé straně kurtu si však chtěla zopakovat loňské vítězství (to ale hrála s Maďarkou Babosovou).
I když pár nasazený jako č. 1 hrál před tímto turnajem spolu naposledy na US Open, vůbec to nebylo znát. Po čtvrtfinále i dnes na kurtu jasně dominoval a Siniaková s Krejčíkovou se tak mohou radovat z postupu do finále po výsledku 6:2, 6:3. "Dobře jsme podávaly, returnovaly a hodně se tlačily na síti k přeběhům. To rozhodlo," řekla Krejčíková.

Když  v dalším singapurském zápase vyhrála Karolína Plíšková v semifinále nad Američankou Sloane Stephensonovou v prvním setu 6:0, vypadlo to, že i ve dvouhře bude mít Česko své finálové zastoupení. Jenže ve druhém setu nezvládla Češka míček při stavu 2:0 a 40:15 a už se to s ní vezlo. "Možná jsem byla až moc ve vedení a tím pádem se to pak zkomplikovalo. Bylo jasné, že to asi nezůstane takhle jednoduché až do konce, na to je ona moc dobrá. A já od půlky druhého setu ztratila energii," přiznala Plíšková. Druhou sadu prohrála 4:6. Ve třetím dějství už byla úplně bez šance, získal v něm jediný game...

Pro Plíškovou ještě ale sezona nekončí. 3. a 4. listopadu jí čeká v Praze finále Fed Cupu proti USA, kde se pravděpodobně znovu střetne s dnešní přemožitelkou. Má jí tedy co vracet.