reklama

Siniaková zvládla dva zápasy během jednoho dne a je ve čtvrtfinále

22.05.2019
Evropu trápí deštivé počasí, které ovlivňuje i tenisové turnaje jako třeba nyní ženské klání v Norimberku. Zápasy se musí kvůli dešti odkládat a pak se stává, že hráčky odehrají dva zápasy během dne, aby se zvládl celý program, protože v neděli začíná grandslamová Paříž.
I naše dvě hráčky musely absolvovat tento dvojzápas. Avšak jen pro jednu to dopadlo úspěšně.


Kateřina Siniaková porazila nejdříve Minellaovou z Lucemburska 1:6, 6:3, 6:2 a poté si poradila se Švédkou Larssonovou 4:6, 6:0, 6:3.
Počet setů napovídá, že její zítřejší zápas s Brengleovou nebude vůbec po fyzické stránce jednoduchý, protože tato Američanka dnes odehrála jen jedno utkání a v tom druhém nadělila soupeřce kanára. Shodou okolností se jednalo o naši Kristýnu Plíškovou, která předtím dopoledne porazila Niemeierovou (Něm.) 6:1, 6:3.

Když už byla řeč o Paříži, zde už je naplno rozehraná kvalifikace na druhý letošní grandslam. V ní už vypadla Denisa Allertová, která ve druhém kole nestačila na Slovenku Kučovou. Dvouhru v hlavním městě Francie si nezahraje ani Barbora Krejčíková, která musela skrečovat zápas s Američankou Andersonovou.
Naopak se zatím daří Lukáši Rosolovi, který dnes porazil Girona z USA. Pokud zítra zdolá Němce Hanfmanna, představí se v hlavní soutěži na Rolland Garros.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz