reklama

Siniaková se nadále trápí. Bude příští týden českou trojkou Vondroušová?

24.04.2019
Český ženský tenis má dvě vládkyně, které se v posledních měsících v žebříčku předhání, Petru Kvitovou a Karolínu Plíškovou. Kvitová je v současnosti třetí, Plíšková čtvrtá. Pak je ale už trochu mezera. Třetí nejlepší českou hráčku najdeme v žebříčku WTA až na 41. místě a to Kateřinu Siniakovou. Vypadá to však, že by o tuto pozici mohla brzy příjít, protože jí na záda nebezpečně dýchá letos skvěle hrající Markéta Vondroušová.

Zatímco Vondroušová si v prvním kole na antukovém turnaji v Istanbulu poradila vcelku hladce s Australankou Tomljanovičovou dvakrát 6:3, Siniaková na úvod tureckého klání hned vyletěla, když nestačila na hráčku z kvalifikace Jelenu Rybakinovou z  Kazachstánu a podlehla 6:3, 2:6, 4:6. Je to tak už její sedmá letošní prohra v prvním kole...

Dobře si naopak vede Barbora Strýcová, která už je dokonce ve čtvrtfinále, poté co porazila Rumunku Soranu Cirsteaovou 6:2, 1:6, 6:3. Nyní bude čekat na vítězku duelu mezi Francouzkou Pauline Parmentierovou a Kazaškou Jelenou Rybakinovou. Vondroušová bude hrát proti Rusce Světlaně Kuzněcovové.

Na antuce se hraje i v německem Stuttgartu. Zde se představí obě naše zmiňované hvězdy, Kvitová a Plíšková. Kvitovou čeká Belgičanka Greetje Minnenová a Plíšková se střetne s Běloruskou Viktorií Azarenkovou.
Ve Stuttgartu se s kariérou na venkovních turnajích loučí Lucie Šafářová. Zúčastní se zde ale jen čtyřhry. V prvním kole si s parťačkou Anastasijí Pavljučenkovou poradily s ukrajinskou sesterskou dvojicí Kičenokových 7:6 (7:5), 6:4.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz