reklama

Siniaková nebude bojovat o titul, přesto dosáhla letošního nejlepšího výsledku

25.05.2019
Zítra začíná druhý grandslamový turnaj roku, antuková Paříž. Za favoritky se kromě Rumunky Halepové a Nizozemky Bertensové považují především české tenistky Petra Kvitová a Karolína Plíšková, které v minulých týdnech ovládly antukové turnaje (Stuttgart a Řím). Mezi "černé koně" Rolland Garros by mohla kromě Markéty Vondroušové (má letos životní formu a stoupá žebříčkem vzhůru) patřit možná i Kateřina Siniaková.

Tato kudrnatá tenistka s ruskými předky se dostala na probíhajícím turnaji v Norimberku do semifinále. Tam jí sice vystavila stopku Slovinka Zidanseková (6:7, 2:6), přesto může být 23letá hráčka spokojená, protože to je její nejlepší výsledek tohoto roku. Letos se dosud nejdále dostala v Praze do čtvrtfinále. Jinak osmkrát skončila v prvním a třikrát ve druhém kole...

V hlavní soutěži v Paříži se nakonec představí i Marie Bouzková. Ta sice prohrála v posledním kole kvalifikace, ale jako "lucky loser" dostala nakonec díky odstoupení jiné hráčky možnost vstoupit do 1. kola na Rolland Garros. V něm se střetne s Kanaďankou Andreescuovou.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz