Siniaková konečně vyhrála. Berdycha opět trápí bolesti zad

21.03.2019
Teprve podruhé se letos Kateřině Siniakové povedlo vyhrát zápas světového tenisového okruhu. Nejdříve to bylo v únoru v Dubaji a znovu až nyní v americkém Miami. Česká tenistka vyhrála nad Číňankou Čeng Saj-saj 6:3, 6:1.
V druhém kole se dvaadvacetiletá Češka střetne s jedenáctou nasazenou Anastasijí Sevastovovou z Lotyšska.

Tento prestižní turnaj nabídl hned v prvním kole český souboj. Devatenáctiletá Markéta Vondroušová porazila o třináct let starší Barboru Strýcovou 6:3, 6:2.
Vondroušová tak jen potvrdila slušnou formu z posledních týdnů. Na únorovém turnaji v Budapešti došla až do finále a poté se dostala v Indian Wells až do čtvrtfinále. Předtím se jí povedlo porazit nedávnou světovou jedničku Rumunku Halepovou.
I ona se v dalším kole střetne s tenistkou z Lotyšska. Vyzve bývalou šampionku z Roland Garros Jelenu Ostapenkovou. Pokud by vyhrála, má zajištěné, že se v novém světovém žebříčku posune do první padesátky. V současné chvíli je na 59. příčce.

V Miami se naopak nebude moci ukázat Tomáš Berdych, kterého opět začaly trápit bolesti zad. "Má záda nejsou ve stoprocentním stavu a musím být opatrný. Potřebuju čas, abych se zotavil a byl zase silný," uvedl Berdych.
Berdychovi se povedl začátek roku, když se dostal do finále v Dauhá a osmifinále Australian Open. Naposledy však vypadl na turnaji v Indian Wells v 1. kole se Španělem Felicianem Lópezem.