reklama

Schick rozhodl utkání. Vzchopí se konečně?

12.03.2019
Před rokem a půl přestupoval český reprezentační útočník Patrik Schick ze Sampdorie Janov do slavnějšího AS Řím. Zatímco však během ročního angažmá v janovském klubu dokázal během 32 zápasů (polovinu z nich začínal na střídačce) vstřelit 11 branek, za rok v římském velkoklubu byl schopen dosáhnout je čtyř gólů... Hlavním důvodem je to, že nedostává mnoho příležitosti v základní sestavě, navíc se mu přestalo dařit vyniknout v pozici "žolíka". Také ho trápily zdravotní problémy. Dohromady za AS Řím nastoupil během 20 měsíců k 36 zápasům.

V poslední době se nedařilo ani jeho klubu. V italské lize ztrácí na první Juventus už skoro dvacet bodů a hlavně Římané vypadli v Lize mistrů s FC Portem. Tyto skutečnosti stály Eusebia Di Francesca místo na pozici hlavního trenéra. Nahradil ho Claudio Ranieri.
Nový kouč včera nominoval do hlavní sestavy právě Schicka, který se mu odvděčil rozhodujícím gólem. Reprezentační útočník si ve 33. minutě za stavu 1:1 ideálně naskočil na centr a hlavičkou zavěsil.
„Jsem tu teprve tři dny a ještě jsem s mužstvem dostatečně nepracoval. Ale co jsem slyšel, Schick má všechno, co je třeba k tomu, aby byl fantastický fotbalista. Techniku, rychlost, ovládání míče, umí dávat góly. Řekl jsem mu, že když bude hrát s takovým nasazením, jako když naskočil z lavičky proti Portu (v Lize mistrů), může být jedním z mých mužů. Dnes to do jisté míry dokázal, ale každý ze sebe musí dostat víc,“ řekl nový trenér Claudio Ranieri.

AS Řím je v tuto chvíli na pátém místě tři body za Interem Milán, který zatím "okupuje" poslední příčku zaručující postup do Ligy mistrů.

Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz