Sázkovky jsou nadšené. Outsideři si vyšlápli na favority

16.11.2018
Z prvních sedmi týmů v tabulce vyhrál pouze Třinec. Až tak moc je letošní extraliga nevyzpytatelná a pro sázející nesmírně těžká.

Liberec se Spartou si sice udržely první dvě místa, jenže po dnešku je to ani moc netěší. Od svých soupeřů dostali pět gólů.

Sparta dokonce ani nedala gól. A to hrála s Chomutovem, který je nadále s velkým odstupem poslední. „Nejprve bych chtěl pogratulovat Chomutovu, kterému vyšly přesilové hry. Podruhé za sebou jsme nebyli připraveni na začátek zápasu, to musíme zlepšit. Dostali jsme od soupeře velkou lekci. V neděli musíme lépe začít a předvádět lepší hru,“ podotkl sparťanský kouč Uwe Krupp.

Mladé Boleslavi se povedlo potřetí za sebou vyhrát a díky tomu se blíží k příčkám play-off. "My jsme věděli, že Liberec je vynikající mužstvo a já jsem si hrozně přál, pro to naše mužstvo, aby s nimi vydrželo co nejdéle nějakým způsobem bruslit a vzdorovat jim. A jsem hrozně rád, že se to chvílemi dařilo, i když byl soupeř v zápase lepší. Ale tou ohromnou bojovností se nám ten zápas podařilo zvládnout," řekl mladoboleslavský trenér Miloslav Hořava, který k mužstvu přišel před necelým měsícem.

Na třetím místě je Brno, které bralo bod po prohraném prodloužení v Třinci. Oceláři už jsou pátí a možná je otázka času, kdy se dostanou na první příčku, kam je většina expertů před sezonou pasovala.

Čtvrtý je Hradec Králové, který prohrál v samostatných nájezdech v Karlových Varech. Nováček ze Západních Čech si tak zatím vede skvěle. "Remíza po šedesáti minutách asi byla spravedlivá, pak jsme ale měli nějaké samostatné úniky a v prodloužení měli dvě šance, v nájezdech jsme dvakrát vedli...Klobouk dolů před tím, jak k tomu dneska hráči přistoupili, jak to odpracovali, a že jsme s takto silným soupeřem dokázali nakonec získat dva body," uvedl po utkání trenér Karlových Var Tomáš Mariška.

I přes porážky se v první polovině tabulky nadále drží Vítkovice s Litvínovem. Ostravský tým dokonce ve Zlíně nevstřelil ani gól a Litvínov se dočkal jediného gólu až tři minuty před koncem.

HC Energie Karlovy Vary - Mountfield Hradec Králové 3:2 po sam. náj. (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 7. Lapšanský (Kohout), 38. Lapšanský (Kohout), rozhodující nájezd Skuhravý - 32. Smoleňák (Zámorský), 48. Smoleňák (F. Pavlík, Zámorský). Rozhodčí: A. Jeřábek, M. Petružálek - Malý, Špůr. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváci: 3906.

Piráti Chomutov - HC Sparta Praha 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 18. J. Stránský (Valach, Duda), 25. Valach (J. Stránský), 38. Jank (J. Stránský, Valach), 45. T. Svoboda (V. Růžička ml., Sklenář), 48. Havel (Koblasa). Rozhodčí: Hribik, Bejček - Kis, Rampír. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:0. Diváci: 4213.

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 4:3 v prodl. (0:1, 2:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 22. Roberts Bukarts (M. Růžička, Hrňa), 24. M. Růžička (Roberts Bukarts, Marcinko), 47. M. Doudera (Marcinko), 62. Hrňa - 18. Bartejs (P. Holík, Mueller), 31. Kašpar (Zaťovič, P. Holík), 55. P. Holík (Zaťovič). Rozhodčí: Hradil, Kika - Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:4. Využití: 3:1. Diváci: 5035.

BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Najman (Pacovský), 9. T. Knotek (Kotvan), 12. T. Knotek (D. Šťastný), 43. Klepiš (Skalický), 46. Skalický (Vondrka, Dlapa) - 6. L. Hudáček (M. Kvapil), 24. Filippi (Lenc, M. Kvapil). Rozhodčí: Hodek, Hejduk - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:6, navíc J. Vlach a Ševc (oba Liberec) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 3897.

PSG Berani Zlín - HC Vítkovice Ridera 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 23. Žižka (Šlahař), 27. E. Kulda (Freibergs), 31. J. Ondráček (Kubiš, Valenta). Rozhodčí: Harnebring (Švéd.), Šír - J. Ondráček, Hynek. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 4305.

HC Dynamo Pardubice - HC Škoda Plzeň 2:3 po sam. náj. (2:2, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 9. Holland (Trončinský, Marosz), 18. Poulíček (Čáslava, Mandát) - 10. Preisinger (Čerešňák, V. Němec), 14. Allen (Eberle), rozhodující nájezd V. Němec. Rozhodčí: Mrkva, Pražák - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 8084.

HC Olomouc - HC Verva Litvínov 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Ostřížek, 26. Dujsík (J. Knotek, V. Tomeček), 30. J. Knotek (Škůrek, Ostřížek) - 57. Válek (J. Petružálek). Rozhodčí: Pešina, Úlehla - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 4271.