reklama

Šafářová se rozloučí v Paříži s kariérou jen ve čtyřhře. Pořadatelé jí divokou kartu do dvouhry nedali

16.05.2019
Česká tenistka Lucie Šafářová tušila, že jí pořadatelé grandslamové Paříže pravděpodobně divokou kartu do dvouhry nedají, přesto o ní zkusila zažádat. "Žádala jsem o kartu do kvalifikace a vlastně jsem s ní ani moc nepočítala, protože vím, že ve Francii mají hodně mladých hráček, kterým je dávají," uvedla Šafářová. Její slova se potvrdila, pořadatelé rozdali osm divokých karet mezi šest domácích tenistek, zbývající dvě dali Američance a Australance.

Šafářová se tak s kariérou rozloučí jen díky čtyřhře. Na Paříž je dohodnutá se svou dlouholetou parťačkou Bethanií Mattekovou-Sandsovou z USA, s kterou Roland Garros v letech 2015 a 2017 vyhrály. "Už jsme přihlášeny. Bethanie už taky trénuje a na Paříž by měla být v pořádku. Věřím, že si můj poslední turnaj užijeme," řekla Šafářová.

Antukový grandslam začne v neděli 26. května.

Šafářová už má za sebou i dvojí rozlučku s domácím publikem. Nejdříve si naposledy zahrála čtyřhru ve Fed Cupu, v Prostějově porazilo Česko Kanadu 4:0 a poté se zúčastnila turnaje v Praze, kde s mladou Barborou Štefkovou prohrály už v prvním kole.
Oficiální rozloučení s touto sympatickou tenistkou pak proběhlo před pražským finálovým zápasem.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz