reklama

Šafářová se rozloučí s kariérou v Praze

19.03.2019
V prosinci loňského roku v době konání finálového zápasu Fed Cupu mezi Českem a USA oznámila česká tenistka Lucie Šafářová, že končí s kariérou. Jejím posledním turnajem měl být melbournský grandslam. Jenže nakonec kvůli zranění Šafářová do Austrálie neodletěla. Čekalo se tedy, který jiný turnaj se stane jejím posledním v kariéře. A dnes oznámila, že se s fanoušky rozloučí na dubnovém J&T Banka Prague Open.

Svým způsobem to bude stylové, protože na tomto tenisovém klání třikrát v minulosti triumfovala - 2012, 2013 a 2016. "Je to osudové a pěkné, že k tomu dojde v Praze," řekla Šafářová na tiskové konferenci.

Kromě dvouhry se představí i ve čtyřhře, kde bude její parťačkou Bethanie Matteková-Sandsová, s kterou vyhrály pět grandslamů. Mezi lety 2015- 2017 zvítězily dvakrát na Australian Open a French Open a jednou i US Open. "Jsem ráda, že přijala moje pozvání a bude na rozlučce po mém boku," řekla Šafářová.

32letá tenistka nevylučuje ani možnost, že by se na pražský turnaj, kde bude jedničkou Karolína Plíšková, rozehrála už týden předtím ve Sutttgartu, kde by však musela nastoupit do kvalifikace.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz