reklama

Šafářová se chtěla rozloučit s kariérou na grandslamu v Austrálii. Jenže nastaly komplikace...

05.12.2018
V listopadu před začátkem finálového klání Fed Cupu mezi Českem a USA oznámila tenistka Lucie Šafářová, že se v lednu příštího roku rozloučí s kariérou. Věřila, že se tak stane na grandslamovém turnaji na  Australian Open. Jenže v tuto chvíli už je na toto první velké tenisové klání příštího roku přihlášeno 102 tenistek a jelikož Šafářová je až na 106. příčce, bude muset buď nastoupit do kvalifikace nebo požádat o divokou kartu. „Je to na hraně, takže uvidíme. Je tam i varianta, že požádám o volnou kartu,“ uvedla Šafářová před měsícem, ale přesto určitě pro sebe doufala, že pár hráček se z různých důvodů nepřihlásí.
Byla by jistě škoda, kdyby pořadatelé nedali této sympatické tenistce divokou kartu. Bylo by nedůstojné, kdyby musela hrát kvalifikaci a případně se v ní po prohře s kariérou rozloučit...
Turnaj v Melbourne Parku začne 14. ledna.

V posledních měsících se o Šafářové více než v souvislosti s tenisem mluví spíše o jejím vztahu s hokejistou Tomášem Plekancem. Byla i přítomna Plekancova slavného návratu do Kladna, které i díky němu porazilo v sobotu a poté v neděli své soupeře z Litoměřic a Frýdku Místku. Proti Litoměřicím dal dokonce úvodní gól zápasu.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz