reklama

Šafářová musí svou rozlučku odložit, má zdravotní problémy

04.01.2019
Během loňského fedcupového finále oznámila tenistka Lucie Šafářová, že končí s kariérou. Jako rozlučkový turnaj si zvolila Australian open. Měla jistotu, že si na tomto grandslamu určitě zahraje čtyřhru, u dvouhry nebylo stále jisté, zda se dostane hned do hlavní soutěže či bude muset projít kvalifikací. Tohle už teď ale řešit nemusí. Kvůli problému s rukou svůj odlet do Austrálie zrušila.
„Rozloučení se bohužel odkládá. Dostala jsem zánět šlachy na zápěstí a do Austrálie neodjedu. Hrozně mě to mrzí. I kvůli tomu, že jsem měla šanci zahrát si čtyřhru s Bárou a rozloučit se s lidmi na okruhu," uvedla Šafářová na svém instagramovém účtu.
Zatím tak není jisté, kde zvolí náhradní rozlučkovou "party". Dát sbohem tenisu by bylo na grandslamu ideální, ty další se konají ale až v květnu (Paříž) či červnu (Wimbledon). „Pořád ale platí, že chci ukončit kariéru na kurtu. Kde to bude, to uvidím podle svého zdravotního stavu," dodala sympatická tenistka.

Místo ní nastoupí na Australian open po boku Strýcové Markéta Vondroušová.

Šafářová naposledy hrála zápas při finále české extraligy, kde její Prostějov prohrál s I.ČLTK.

Největšími úspěchy Šafářové v kariéře jsou čtyři vítězství ve Fed Cupu, osm výher v grandslamových čtyřhrách a především finále v Paříži a semifinále ve Wimbledonu, obojí ve dvouhře.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz