reklama

Sáblíková skvěle vyladila formu. Na trojce byla nejlepší!

07.02.2019
Hned první den mistrovství světa v rychlobruslení v jednotlivých disciplínách začal úžasně. Martina Sáblíková ovládla na ledě v německém Inzellu trať na tři kilometry!

Česká rychlobruslařka startovala až v poslední rozjížďce, takže měla představu, jak zajely svoje jízdy její největší sokyně na medaile. Nakonec byla v cíli první před dosud vedoucí Nizozemkou Antoinette de Jongovou o rovnou půlsekundu. "Ráda bych našla nějaká správná slova, co k závodu říct, ale jde to hrozně těžko. Když jsem viděla, že za časem je jednička, tak jsem tomu nechtěla uvěřit. Jak moc jsem si to užívala a jak moc velkou radost mám, teď ani nejde popsat," řekla Sáblíková po závodě.

Tento titul mistryně světa jenom potvrzuje její příslušnost k legendám tohoto sportu. Pátým zlatem na trojce vyrovnala dosavadní rekord Němky Gundy Niemannové-Stirnemannové. A čtrnáctým prvenstvím na MS v jednotlivých disciplínách si jenom upevnila první místo v historických tabulkách.

To že má skvělou formu, potvrdila Sáblíková minulý týden na Světovém poháru v norském Hamaru, kde právě tuto trať ovládla.

To však nemusí být v Inzellu jediný triumf naší 31leté závodnice. V sobotu se jede její další silná disciplína, v podstatě její nejoblíbenější - 5km. Od roku 2007 na této trati pravidelně na světovém šampionátu vyhrává. Takže když jí to výjde i o víkendu, byl by to její desátý jubilejní titul na pětce.

Ženy - 3000 m: 1. Sáblíková (ČR) 3:58,911, 2. De Jongová (Niz.) 3:59,411, 3. Voroninová (Rus.) 3:59,992.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz