reklama

S českým biatlonem to vypadá i do budoucna nadějně. Dorostenka Voborníková si přivezla z MS dvě stříbra

05.02.2019
O víkendu skončilo juniorské mistrovství světa v biatlonu, které se konalo ve slovenském Osrblie. Česká výprava se domů vrátila s třemi medailemi. O dvě z nich se postarala dorostenka Tereza Voborníková.

Po stříbrné medaili z vytrvalostního závodu získala 18letá biatlonistka stejný cenný kov i v závěrečný den, kdy se konaly stíhačky. Vůbec to však před startem nevypadalo na medailové umístění, protože vybíhala po sprintu s minutovou ztrátou až na 11. místě. Jenže bezchybná střelba a také nevyzpytatelnost biatlonu (v tom je krása tohoto sportu) jí katapultovaly dopředu. A moc jí nechybělo ani na prvenství. Na vítěznou Švýcarku Amy Basergaovou ztratila osm sekund.
"Dvě medaile úplně předčily moje očekávání," uvedla Voborníková na svazovém webu. "Jsem moc šťastná i kvůli své první nule ve čtyřpoložkovém závodě. To je snad pro mě stejně cenné jako to stříbro. Navíc jsem si hodně zlepšila náladu po sprintu, který mi nevyšel podle očekávání," dodala.
Velmi spokojený byl samozřejmě i trenér Aleš Lejsek, který si pochvaloval její jistotu a sebevědomí na střelnici. "Výkon Terky Voborníkové, to byla jedna velká paráda na střelnici i na trati. Jistotou oplývala už při nástřelu a pak si sebevědomí přenesla i do závodu. Po zásluze získala druhou medaili," podotkl Lejsek.

Třetí medaili si z MS přivezl dorostenec Jakub Kocián, který získal bronz ve vytrvalostním závodě. "Nedal jsem třetí ránu v závěrečné položce, těsný kalibr. V tu chvíli už jsem ale věděl, že jedu dobrý závod a poslední kolo jsem dal úplně našrot. Během tréninků to přitom nebyla žádná sláva, střelba mě vůbec neposlouchala. Jsem rád, že jsem se dokázal zkoncentrovat," říkal šťastný medailista.

Hodně se na tomto šampionátu čekalo od juniora Jakuba Štvrteckého, který už v této sezoně jezdí pravidelně závody dospělého světového poháru. Dvacetiletý biatlonista patřil na juniorském mistrovství mezi nejlepší běžce, bohužel mu ale nevycházela střelba, která mu nedovolila zabojovat o medailové podium. Připsal si "jen" dvě desátá místa ze sprintu a stíhačky a šestou příčku ve štafetě.

ilustrační foto
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz