reklama

Růžička je naštvaný. Syn slavného českého hokejisty se vykašlal na Chomutov

02.01.2019
Extraligový tým Chomutova už má jen pramalou naději na postup do play-off. To však neznamená, že by letošní sezonu odpískal. Cílem chomutovských hráčů je nyní nasbírat do konce základní části co nejvíce bodů, aby si případně uchovali naději na udržení se v extralize v zápasech o záchranu (střetnou se týmy na 11. až 14. místě). Pokud by se jim to nepovedlo, mají možnost se pokusit o reparát v baráži s prvoligovými týmy a jedním dalším z extraligy. K tomu prvnímu cíli jim měl pomoci i Kevin Klíma, se kterým chtěl Chomutov tento týden podepsat smlouvu. Jednadvacetiletý útočník se však na první trénink tohoto roku nedostavil...

"Kevin měl být u nás na zkoušce do 7. ledna a byli jsme domluvení, že si před koncem zkoušky řekneme, jak to bude. Nenapadlo by mě, že nepřijde na první trénink po Novém roce," uvedl na internetových stránkách Pirátů hlavní trenér a sportovní manažer Vladimír Růžička starší.
Klíma odehrál dosud za Chomutov sedm zápasů, v kterých si připsal dva body za gól a asistenci. Růžička je z nedostavení se mladého hokejisty na trénink velmi naštvaný. "Chci hrát s hráči, kteří v Chomutově chtějí být. Nemá smysl přemlouvat někoho, kdo se bez jediného slova sbalí a odejde," dodal.

Kevin Klíma má za sebou angažmá v zámořských juniorských soutěžích, ale český hokej si vyzkoušel před Chomutovem ještě v prvoligové Kadani, kde je jeho otec hlavní trenér, ale i sportovní manažer. V první lize odehrál čtyři zápasy, v kterých vstřelil dva góly a na jeden přihrál.
Jeho otec Petr, který v roce 1985 emigroval do USA, má za sebou bohatou kariéru v NHL. Nejdříve odehrál necelých pět sezon za Detroit, poté se přemístil do Edmontonu a za další čtyři roky do Tampy Bay. V těchto klubech vždy patřil mezi opory. Celkově odehrál v zámořské lize 786 zápasů, vstřelil 313 gólů a na dalších 260 přihrál.
Ještě před odchodem do Ameriky hrál za Litvínov a Jihlavu, s kterou získal dva tituly.

Až čas ukáže, zda-li i jeho syn se alespoň trochu přiblíží k jeho skvělým číslům a výsledkům.

Synové slavných otců to nemají zpravidla v kariéře jednoduché. Lidé je porovnávají s kariérou jejich otců, což může být velké břemeno. Shodou okolností Vladimír Růžička mladší sice hraje pravidelně extraligu, ale na kariéru v NHL už může zapomenout. Někteří zlí jazykové dokonce říkají, že nebýt jeho otce, který ho má vždy v týmu (nejdříve ve Slavii, nyní v Chomutově), ani by si možná naši nejvyšší soutěž nezahrál...
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz