Rodí se nová sportovní hvězda? Krásná Seemanová ovládla v Berlíně druhý závod

12.10.2019
Kraulařka Barbora Seemanová má úžasnou formu. V pátek vyhrála v Berlíně na Světovém poháru závod na 400 metrů volný způsob. A dnes si prvenství devatenáctiletá plavkyně na poloviční trati zopakovala.
Na trati 200m se sice Seemanová nepřiblížila ke svému maximu (který je zároveň českým rekordem - 1:57,16), přesto čas 1:58,78 stačil k poražení světové hvězdy Michelle Colemanové ze Švédska.
Kromě stovky a dvoustovky se závodnice Motorletu Praha dostala v Berlíně ještě do finále padesátky, v které skončila šestá.

Seemanová tak potvrdila roli našeho největšího talentu. Na loňské olympiádě mládeže získala rodačka z Prahy tři medaile, z toho dvě zlaté. Zaslouženě pak byla vyhlášena nejlepší českou plavkyní roku. Navíc má již splněné limity na OH v Tokiu na stovce, dvoustovce i v kraulařské štafetě.

Toto však není ojedinělý český plavecký úspěch. Už před týdnem na mítinku SP v Budapešti získal kraulař Jan Micka stříbro a bronz. A teprve sedmnáctiletý Sebastián Luňák dohmátl ve finále závodu na 200 metrů motýlek třetí.