reklama

Rivalita mezi prvoligovými fanoušky je buď směšná, nebo nebezpečná. Nic mezi tím. Takový je smutný obrázek fotbalu

01.02.2019
V loňském říjnu cestovala skupinka lidí autem z Brna do Opavy. U obce Březová mezi Fulnekem a Opavou musel řidič zastavit kvůli jinému automobilu, který měl defekt kola. Jenže to byla jen fingovaná porucha... „Sotva zastavili, tak je zablokovala dvě další auta zepředu a dvě zezadu. Z aut vyskákali lidé v kuklách,“ uvedl ostravský kriminalista Radim Wita. Útočníci nejdříve rozbili čelní sklo. Jeden z agresorů vzal klíčky od řízení a hodil je do pole a poté přinutili řidiče, aby jim otevřel zavazadlový prostor, odkud ukradli batoh.

Poté odjeli, aniž by někomu ublížili. Přesto agresorům hrozí za loupež a poškozování cizí věci vězení od pěti do dvanácti let.

I když se tato událost stala mimo fotbalový stadion, přesto má s kopanou hodně společného. V podstatě fotbal (a duté hlavy) byl hlavním spouštěčem této "kovbojky".

Agresoři totiž byli fanoušci Baníku Ostrava a napadení příznivci rivala z Opavy. Hlavním cílem pachatelů bylo především získat opavskou klubovou vlajku, kterou našli právě v ukradeném batohu. "Primárně jim šlo o opavskou vlajku, šály a další klubové suvenýry, které vnímali jako trofeje,“ vylíčil Wita.

Policistům se po organizačně náročné zatýkací akci povedlo nyní v průběhu několika dnů všech jedenáct agresorů dopadnout. Do akce byla povolána i zásahová jednotka kvůli nebezpečnosti pachatelů. „Někteří jsou trénováni v bojových sportech, například působí jako zápasníci MMA,“ dodali ostravští kriminalisté, kteří podotkli, že někteří ze zadržených už mají za sebou trestnou minulost.

Policisté dále uvedli, že přepadení opavských fanoušků bylo důkladně naplánované. Někteří z agresorů byli přítomni zápasu, další čekali u silnice na informace o pohybu opavských fandů.

V prvních měsících letošní sezony museli hrát fotbalisté Opavy na brněnském stadionu, protože jejich hřiště bylo v rekonstrukci.

Celá tato událost jenom ukazuje, kam vede přehnané fanouškovství. Fandit jenom jednomu týmu je nepochopitelné...! A jak je vidět i nebezpečné.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz