reklama

Říha po rozpacích s Rakouskem už netrpělivě vyčkává posily z NHL

14.04.2019
Po rozpačitém výkonu v přípravném utkání proti Rakousku (5:4 po nájezdech) vyřadil kouč hokejové reprezentace Miloš Říha z kádru dva útočníky Šimona Stránského a Radovana Pavlíka. Naopak obránci a brankáři zatím zůstávají v původní sestavě. "Obránce si zatím necháváme všechny, protože teď žádní další nepřibudou. Ti uvažovaní měli dlouhé série s kluby a necháme je trochu odpočinout," řekl Říha.

Naopak si reprezentační kouč pozval do přípravy dalšího obránce. K týmu se příští týden připojí brněnský bek Jan Štencel. Pro tohoto obránce to nebude v reprezentaci premiéra, protože už má na kontě sedm startů v českém dresu. O pět zápasů méně v reprezentaci má odehráno Lukáš Rousek ze Sparty, který se též přidá k českým hokejistům do přípravy.

Další přípravné zápasy čeká naše hráče příští týden ve středu a ve čtvrtek, kdy se střetnou s Německem. Těchto utkání už by se mohl zúčastnit i Filip Chytil z New Yorku Rangers.
Do následného dvojutkání (v pátek 26. dubna v Trenčíně a v sobotu 27. dubna v Nitře) by mohly naskočit další posily z NHL, hráči Philadelphie Flyers Jakub Voráček a Radko Gudas. "Dolaďují se nějaké poslední věci. Potvrdili nám každopádně, že přijedou, i když zatím ještě nevíme přesně, kdy to bude. Nevím to stoprocentně, ale měli by s námi být právě na Slovensku," řekl Říha.

Samotné mistrovství světa začne 10. května.

Nominace českých hokejistů na přípravu před květnovým MS na Slovensku a duely Euro Hockey Challenge s Německem v Karlových Varech (17. a 18. dubna):

brankáři: Patrik Bartošák (Vítkovice; 6 startů); Marek Langhamer (Chabarovsk/KHL; 1), Jakub Kovář (Jekatěrinburg/KHL; 48),

obránci: Filip Pavlík (10 startů/0 branek), Petr Zámorský (oba Hradec Králové; 52/2), Michal Jordán (74/5), Jan Kolář (oba Chabarovsk/KHL; 88/6), Tomáš Dvořák (Sparta Praha 10/0), Jan Štencel (Kometa Brno; 7/0), Lukáš Klok (Slovan Bratislava/KHL; 15/1), Jakub Krejčík (Lukko Rauma/Fin.; 84/1), Tomáš Kundrátek (Davos/Švýc.; 67/8) Vojtěch Mozík (Podolsk/KHL; 38/4), Adam Polášek (Nižněkamsk/KHL; 48/4),

útočníci: Ondřej Beránek (Karlovy Vary; 5/0), Tomáš Fořt (Zlín; 2/2), Lukáš Rousek (Sparta Praha; 2/0), Patrik Zdráhal (Vítkovice; 9/1), Radim Zohorna (Mladá Boleslav; 5/0), Rudolf Červený (Brynäs/Švéd.; 11/1), Robin Hanzl (Spartak Moskva/KHL; 35/8), Filip Chytil (New York Rangers; 12/3), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta/Švýc.; 49/16), Tomáš Mertl (Kunlun/KHL; 15/1), Michal Řepík (Podolsk/KHL; 61/20), Jiří Sekáč (Kazaň/KHL; 50/5), David Tomášek (Jyväskylä/Fin.; 19/4), Hynek Zohorna (Pelicans Lahti/Fin., 12/1), Tomáš Zohorna (Chabarovsk/KHL; 76/14).
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz