reklama

Reprezentaci posílí další hráči z NHL

23.04.2019
Manažer české hokejové reprezentace Petr Nedvěd mohl dnes oznámit zajímavou informaci. K týmu, který se připravuje na blížící se MS, se připojí tři hráči z NHL Michael Frolík (Calgary), Ondřej Palát (Tampa Bay) a Dominik Simon (Pittsburgh). „S Ondrou Palátem a Michaelem Frolíkem jsme domluveni, že by se měli předvést na turnaji v Brně,“ potvrdil Nedvěd jejich účast v zápasech 2. a 5. května. Co se týká Simona, ten už by mohl naskočit do zápasu tento týden proti Slovensku.

V tuto chvíli už má reprezentační trenér Miloš Říha z kanadsko-americké soutěže k dispozici dva hráče Philadelphie Radka Gudase a Jakuba Voráčka.

Dnes v noci mohou z bojů o Stanley cup vypadnout i útočníci Bostonu David Pastrňák a David Krejčí či další forvard Tomáš Hertl ze San Jose, což by byly pro český národní tým velké posily.

Česká reprezentace se tento týden střetne dvakrát se Slovenskem a příští týden jí turnaj v Brně.

Pátek 26. dubna od 18:00: Slovensko – Česko (Trenčín)
Sobota 27. dubna od 18:00: Slovensko – Česko (Nitra)

Carlson Hockey Games (2. – 5. května 2019, Brno):
Čtvrtek 2. května od 17:30: Česko – Finsko
Sobota 4. května od 18:30: Česko – Švédsko
Neděle 5. května od 18:00: Česko – Rusko


Aktuální složení hokejové reprezentace:

brankáři: Patrik Bartošák (Vítkovice), Marek Langhamer (Chabarovsk), Jakub Kovář (Jekatěrinburg)

obránci: Filip Pavlík, Petr Zámorský (oba Hradec Králové), Michal Jordán, Jan Kolář (oba Chabarovsk), Michal Moravčík (Plzeň), Radko Gudas (Philadelphia), Jakub Jeřábek (San Antonio/AHL), Jakub Krejčík (Rauma), Tomáš Kundrátek (Davos) Adam Polášek (Nižněkamsk), David Sklenička (Laval/AHL)

útočníci: Milan Gulaš, Jan Kovář (oba Plzeň), Tomáš Fořt (Zlín), Lukáš Rousek (Sparta), Martin Zaťovič (Brno), Radim Zohorna (Mladá Boleslav), Rudolf Červený (Brynäs), Robin Hanzl (Spartak Moskva), Filip Chytil (New York Rangers), Dominik Kubalík (Ambri-Piotta), Michal Řepík (Podolsk), Jiří Sekáč (Kazaň), David Tomášek (Jyväskylä), Jakub Voráček (Philadelphia), Hynek Zohorna (Lahti), Tomáš Zohorna (Chabarovsk).
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz