reklama

Řepka se opakovaně dopouštěl trestné činnosti. Soudu už došla trpělivost

07.02.2019
Bývalý fotbalový obránce Tomáš Řepka má už z minulosti docela bohatý trestní rejstřík. Dvakrát dostal podmíněný trest za řízení v opilosti a poté ještě 180 hodin obecně prospěšných prací za zanedbání povinné výživ a stejný trest za poškození exmanželky formou smyšlených erotických inzerátů. Ani tato varování ho však nepoučila, aby začal sekat dobrotu. A teď spadla klec.

Soud dnes poslal dřívějšího hráče Sparty Praha, West Hamu či Fiorentíny na 15 měsíců do vězení za zpronevěru. Právě ty předešlé "škraloupy" mu napomohly k nepodmíněnému trestu. Původně mu hrozilo i osm let. "Podmínka by nesplnila účel trestního řízení, protože obžalovaný se evidentně dopouští trestné činnosti opakovaně a v jeho prospěch nehovoří žádná polehčující okolnost," uvedl u soudu státní zástupce Jan Scholle.

Podle obžaloby Řepka prodal své známé mercedes za 1,2 milionu korun, aniž by toto auto vlastnil. Mercedes získal od firmy K & H na základě nájemní smlouvy. Ženě namluvil, že nebude problém do několika měsíců na ní vůz přepsat. Jenže k tomu nedošlo, navíc vozidlo zabavil exekutor, takže žena neměla ani peníze, ani auto.

Řepka se k dnešnímu soudu opět nedostavil. Jeho právník u přelíčení vypověděl, že nešlo o žádnou zpronevěru a že si jeho klient ty peníze od své známé jenom půjčil.
Dnešní verdikt není pravomocný, lze se proti němu odvolat.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz