První poločas čeští reprezentanti vůbec nezvládli. Ve druhé půli odvrátili debakl

14.10.2019
Po skvělém výkonu s Anglií věřili čeští fotbaloví fanoušci, že i dnes se v přátelském zápase proti Severnímu Irsku dočkají hodně radosti. Jenže trenér Jaroslav Šilhavý postavil až na Krále úplně jinou sestavu, která první poločas vůbec nezvládla.

ČR - Severní Irsko 2:3 (0:3)

Stejně jako s Anglií i tentokrát inkasoval český tým velmi brzo. V 9. minutě se prosadil McNair, když přetlačil Krejčího - 0:1.
Oproti pátečnímu zápasu se ale dnes českým reprezentantům nepovedlo hned vyrovnat. Naopak ve 23. minutě přidali Severní Irové další branku, když Evans využil zmatků před českou svatyní - 0:2.
Už předtím hostující tým nepotrestal ztráty míče u Krejčího a následně u Kalvacha.
A to nebylo ze strany hráčů z Britských ostrovů do konce půle vše. Ve 40. minutě utekl Hušbauerovi McNair a samostatný nájezd zakončil povedenou kličkou Pavlenkovi - 0:3.

Trenér Šilhavý udělal o poločase čtyři změny v sestavě a v průběhu druhé půle pak ještě dvě. A bylo to znát. Český tým byl více tvořivější, což se i potvrdilo dvěma góly v rozmezí jedné a půl minuty. Nejdříve se po přihrávce Ondráška prosadil Darida a následně po individuální akci Král - 2:3.
I když Češi mohutně tlačili, vyrovnání se fanoušci na Letné nedočkali.

"Byl jsem hodně rozčarován, protože první půle byla devalvací výkonu s Anglií. Nicméně bych neřekl, že kluci nechtěli hrát, bojovat nebo běhat. Spíš jsem z nich cítil obavu, málo herní odvahy a pohybu. Nikdo to nechtěl vzít na sebe. Z toho jsem byl zklamaný," řekl Šilhavý. "V poločase jsem musel trochu zvednout hlas. Důležité bylo i to, že se jednalo o přípravný zápas a že jsme mohli střídat šest hráčů. Udělali jsme změny a vyplatilo se to. Druhý poločas ukázal cestu. První byl hodně špatný, takhle bychom určitě hrát nechtěli," dodal.

Branky: 67. Darida, 68. Král - 9. a 40. McNair, 23. J. Evans. Rozhodčí: Kružliak - Vorel, Weiss (všichni SR). ŽK: Ondrášek - McGovern. Diváci: 9139.

Česko: Pavlenka - Řezník, Simič (46. Čelůstka), Kúdela, Krejčí (75. Masopust) - Zmrhal (46. Bořil), Král, Kalvach (46. Darida), Hušbauer (65. Schick), Kopic - Krmenčík (46. Ondrášek). Trenér: Šilhavý.

Severní Irsko: McGovern - Cathcart, J. Evans, Flanagan - McLaughlin, McNair, Davis (64. C. Evans), Thompson (64. Saville), Dallas - Boyce (71. Magennis), Whyte (87. McGinn). Trenér: O'Neill.