reklama

Prosadí se český plavecký talent mezi světovou elitou?

12.07.2019
Dnes v korejském Kwangdžu začalo mistrovství světa v plavání. Česká výprava, která čítá 16 jmen, odjela na asijský kontinent s medailovými ambicemi. Ty se týkají Michala Navrátila, který bude z předchozího světového šampionátu obhajovat stříbro v extrémních skocích do vody.

Avšak i někteří další naši plavci se rozhodně nechtějí v záplavě světových hvězd ztratit. Např. Michal Micka by rád v disciplíně 1500m kraul postoupil do finále. Na nedávném mítinku ve Stockholmu vylepšil na této trati vlastní český rekord o téměř sedm sekund na 14:48,52 minuty. „Kdybych zaplaval kolem 14:40, tak by bylo jisté, že budu ve finále. Už bych mohl plavat kolem pátého místa. Pro mě je cíl nový osobák, mít z toho radost a bojovat o finálové umístění,“ dodal Micka.

Úplně bez šancí na finálové umístění nebude ani Simona Kubová. Pokud by se jí povedlo atakovat vlastní české rekordy na znakařských tratích 50, 100 a 200m, také by se mohla vměstnat mezi užší špičku.

Čtvrtým zajímavým jménem je 19letá Barbora Seemanová, která je velkým talentem. Korejský šampionát bude její první velký plavecký podnik v kariéře. Věří, že světová konkurence jí vytáhne k překonání národních rekordů. "Chtěla bych si zaplavat osobní maxima. Ty časy jsou opravdu poměrně na vysoké úrovni, takže když se zopakují a zaplavu si nějaký osobní rekord, tak by se to mohlo líbit i mojí trenérce a mohlo by se z toho podařit něco víc. Samozřejmě bych byla hrozně ráda za semifinále na mistrovství světa," řekla Seemanová před odletem z Prahy.

Všichni tito tři zmiňovaní bazénoví plavci mají už i jistou nominaci na olymijské hry, které se konají příští rok v Tokiu.

  Česká nominace na MS v plaveckých sportech

  Bazénové plavání: Simona Kubová, Barbora Seemanová, Barbora Závadová, Anika Apostalonová, Anna Kolářová, Jan Micka, Tomáš Franta.

  Dálkové plavání: Alena Benešová, Lenka Štěrbová, Vít Ingeduld, Matěj Kozubek.

   Synchronizované plavání: Alžběta Dufková, Vendula Mazánková, Karolína Klusková, Aneta Mrázková.

   Skoky do vody: Michal Navrátil.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz