Přišla Plzeň definitivně o titul?

08.12.2019
Po páteční výhře Slavie v Liberci (3:0) se náskok sešívaných na Plzeň zvýšil už na 14 bodů. Západočeši tak museli včera bezpodmínečně vyhrát v Karviné, aby si nadále udržovali aspoň určitou šanci na titul. Po včerejšku to však s mistrovským titulem vypadá pro Vrbu a spol. bledě.

1. FC Slovácko - Viktoria Plzeň 2:1 (1:1)

Naposledy v září (!) se povedlo plzeňským fotbalistům vyhrát dvakrát za sebou, není tak divu že jejich ztráta na první Slavii postupně narůstala.
A i včera to už zpočátu nevypadalo, že se jim podaří potvrdit vítězství z minulého týdne (Bohemians 1:0), protože v 6. minutě se po Havlíkově přihrávce trefil Reinberk, kterého nechala plzeňská obrana trestuhodně osamoceného.
Hostům se sice povedlo do přestávky vyrovnat zásluhou Krmenčíka, to však bylo z jejich strany vše.

Druhý poločas byl velmi atraktivní, oba týmy se střídaly v útocích, gólově však vyšel jen jeden a to na straně domácích. Po nahrávce střídajícího Sadílka se prosadil též nový hráč na hřišti Hellebrand.

Plzeň ke konci utkání zatlačila domácí k jejich brance, ale vyrovnávací gól se jí nepovedlo vstřelit.

Martin Svědík (trenér Slovácka): "Vyšel nám úvod zápasu, kdy jsme po přenesení hry dali vedoucí gól. Pak se nám dařilo hrát to, co jsme chtěli, vysoko jsme presovali, měli jsme i další šance a střelecké příležitosti, ale mrzí mě, že jsme zase inkasovali po standardní situaci. Dnes to naštěstí na výsledek zásadní vliv nemělo. O přestávce jsme si něco řekli, zdařil se nám zase úvod druhé půle, pak šla Plzeň do tlaku, čemuž jsme ale čelili rychlými brejky a dalšími šancemi, z nichž se jedna ujala. Dnes proti nám stál velmi kvalitní tým, vítězství si hodně cením a musím za něj hráčům poděkovat. Stejně tak fanouškům za podporu po celý podzim."

Pavel Vrba (trenér Plzně): "My jsme ten zápas bohužel nezvládli, příčiny jsou ty, že jsme nebyli ve dvou situacích důslední, čehož Slovácko využilo. My jsme sem přijeli hrát fotbal, chtěli jsme hrát ofenzivně, ne jen bránit. Domácí mají řadu šikovných hráčů, v tom byli nebezpeční a potrestali nás. Na druhou stranu musím říct, že to byl fotbal oboustranně zajímavý, oba týmy chtěly vyhrát, oba týmy se snažily hrát ofenzivně a Slovácko v tom bylo úspěšnější. Vyhrálo a porazilo nás podruhé v sezoně."

Branky: 6. Reinberk, 83. Hellebrand - 43. Krmenčík. Rozhodčí: Franěk - Vlasjuk, Myška - Machálek (video). ŽK: Divíšek, Petržela - Čermák, Kalvach. Diváci: 4432.

Slovácko: Trmal - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Divíšek - Havlík, Daníček (46. Sadílek) - Petržela (78. Kalabiška), Dvořák (79. Hellebrand), Navrátil - Zajíc. Trenér: Svědík.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Kovařík - Hořava (87. Beauguel), Kalvach - Kopic, Čermák (66. Janošek), Hloušek - Krmenčík (79. Chorý). Trenér: Vrba.