reklama

Příbram bude hledat nového trenéra, Csaplár to položil

18.03.2019
Josefu Csaplárovi se povedlo v loňské sezoně postoupit s příbramským týmem do nejvyšší soutěže. Začátek tohoto ročníku se středočeskému klubu podařil, pak však přišly prohry a sešup do spodních příček tabulky, kde se drží i v tuto chvíli na 14. místě.

Včera Příbram prohrála doma se Slavií a Csaplár se následně rozhodl svou funkci položit. "Domluvili jsme se s Josefem Csaplárem na ukončení spolupráce. Děkujeme mu za jeho služby pro 1.FK Příbram,“ řekl pro příbramský web prezident klubu Jaroslav Starka.

O odchodu Csaplára z Příbrami se spekulovalo už na podzim. On i sám před novináři naznačoval, zda by nebylo lepší skončit. „O konci uvažuju hrozně dlouhou dobu z různých důvodů,“ řekl po listopadové remíze s Plzní. „Myslím, že můj čas v Příbrami se asi naplňuje. Třeba jsem chtěl v Plzni hezkou tečku,“ pravil tehdy.
Často se také mluvilo, že jeho vztahy s prezidentem Starkou nejsou zrovna ideální. Moc mu nepomohlo ani to, že jeho tým je s 56 inkasovanými brankami nejhorší v soutěži. Navíc Příbram teď třikrát za sebou prohrála.

Největším trenérským úspěchem Josefa Csaplára je jednoznačně mistrovský titul v sezoně 2001/2002.

Jméno nového trenéra zatím Příbram neohlásila. Relativně na to má čas, protože nyní má liga kvůli reprezentaci 14denní přestávku.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz