reklama

Překvapivý návrat k reprezentaci. Gulaš je na Slovensku!

13.05.2019
Jeden z největších smolařů české hokejové reprezentace posledních snad dvaceti let Milan Gulaš si možná přece jenom zahraje na letošním mistrovství světa. Původně se s ním počítalo jako s jedním z tahounů našeho národního týmu, ale nakonec kvůli zdravotním problémům ani do přípravy nenastoupil.

Nyní se však jeho střevní potíže natolik umoudřily, že je schopen trénovat naplno a bude tak v dějišti šampionátu vyčkávat, zda mu trenéři dají příležitost. "S Milanem jsem mluvil včera a potvrdil mi, že odcestoval do Bratislavy a připojí se k národnímu týmu. Kvůli nemoci má za sebou dlouhou herní pauzu, takže ho určitě čekají individuální tréninky a o jeho případném nasazení v turnaji rozhodne trenérský štáb naší reprezentace," potvrdil sportovní manažer Plzně Tomáš Vlasák.

Gulaš zažil v Plzni skvělou klubovou sezonu. Ovládl kanadské bodování základní části extraligy (62 bodů) a se západočeským klubem skončil na celkovém třetím místě.

V tuto chvíli čítá česká nominace 22 jmen, takže pořád ještě mohou trenéři dopsat tři hráče a jedním z nich by mohl být právě Gulaš. Trenéři také čekají na přílet útočníka Dallasu Radka Faksy, který ještě doléčuje lehce poraněné rameno. Na svou šanci naskočit do šampionátu ještě čekají obránce Petr Zámorský a útočník David Tomášek.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz