reklama

Překoná Komličenko Lafatův rekord?

11.01.2019
Mladoboleslavští fotbalisté už jsou v plné zátěži zimní přípravy a navíc už mají i za sebou přípravný zápas. Žižkovskou Viktorku porazili 3:0, góly dávali Takács (2x) a Novák. Když se na tuto statistiku podívali příznivci Mladé Boleslavi, možná se zalekli, že v týmu už nepůsobí kanonýr Nikolaj Komličenko. Až tak moc si zvykli, že skoro v každém utkání nějakou branku (někdy i více) vstřelí.

Komličenko v tomto zápase hrál, trenér Josef Weber ho nasadil do druhého poločasu. S tímto ruským střeleckým snajprem nadále počítá jako s útočníkem číslo jedna i pro jaro. Spekulace, že má odejít, se (zatím?) nevyplnily. „Jsem přesvědčený, že pokud zůstane u nás v klubu, může klidně na konci sezóny pokořit hranici třiceti branek," říká mladoboleslavský lodivod. Pokud by se Komličenkovi povedlo dosáhnout této mety, znamenalo by to jednoznačné překonání dosavadního rekordu střelců v samostatné české lize. Nejvíce branek za jednu sezonu vstřelil v ročníku 2011/2012 David Lafata v dresu FK Baumit Jablonec.
Komličenko jich zatím v tomto ročníku vstřelil úctyhodných sedmnáct, což už je teď více než dali za celou sezonu někteří předešlí vítězové soutěže střelců.
To že 23letý rodák z Krasnodaru zůstal ve městě automobilů, je trochu s nadsázkou největší posílení pro jarní odvety.

Mladá Boleslav ale samozřejmě přivedla v zimě i nové hráče.
Na půlroční hostování z FC Viktorie Plzeň přišel Tomáš Hájek. Sedmadvacetiletý obránce v loňském roce laboroval se zraněním a do sezony naskočil až v průběhu podzimu. "Působení v Mladé Boleslavi je pro mě nová výzva. Neříkám, jak dlouho za ni budu hrát, chci se především vrátit do herní pohody, na jakou jsem byl zvyklý," uvedl Tomáš Hájek.
Dalším novým hráčem v modrobílém dresu je Jakub Fulnek z Jihlavy. Ten do středočeského klubu narozdíl od Hájka naplno přestoupil. V klubu z Vysočiny působil pět let.
„Myslím, že v současném fotbale není úplně běžné, aby hráč v jednom klubu strávil více než pět let. Už jsem na sobě opravdu pozoroval, že potřebuji změnu a další impuls do své fotbalové kariéry. Roli samozřejmě sehrála touha vrátit se do nejvyšší soutěže. Zájem Mladé Boleslavi mě velmi potěšil, neboť jde o přední český klub, který působí stabilně v nejvyšší soutěži a pravidelně má ambice na evropské poháry," prohlásil čtyřiadvacetiletý Jakub Fulnek pro klubový web.

Mladá Boleslav se snaží do týmu zapracovat i některé nadějné juniory. Z týmu starších dorostenců dostanou šanci Adam Provazník a David Pech, z juniorky se hlavnímu kouči zalíbil Ondřej Rudzan.

foto: Fk Mladá Boleslav
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz