reklama

Pražský turnaj je zatím pro naše tenisty spíše pohromou

25.07.2018
Včera byl v Praze na Štvanici rozehrán antukový turnaj. Našim mužům se moc v prvním kole nedařilo.

Pátý nasazený Adam Pavlásek bohužel nestačil na kvalifikanta Van Rijthovena a podlehl mu 1:2 (3:6, 7:6, 3:6). Naopak jinému kvalifikantovi se nedařilo, Pavel Nejedlý prohrál se Slovákem Horanskym dvakrát 2:6. Další smutek v českých barvách přišel u Jana Šátrala po lehké porážce 1:6, 3:6 s Portugalcem Dominguezem. A do čtveřice viděli diváci českou prohru v zápase Kolář - Moraing (Německo) 6:7, 6:2, 3:6.
Českou čest zachraňovali tři hráči. Patrik Rikl trochu překvapivě porazil Rusa Nedelka 2:1 na sety. Dále postupuje i daviscupový reprezentant Lukáš Rosol (vyhrál na Maďarem Balászem 6:2, 6:1) a Václav Šafránek (poradil si se Slovákem Šprochem 6:3, 6:3).

Ani české tenistky neměly včera zrovna svůj den. Tereza Smitková podlehla Italce Grymalské 0:6, 2:6 a Barbora Štefková nestačila na nasazenou jedničku Němku Barthelovou.


                            Siniaková nezvládla český souboj

Další tenisový turnaj se hraje v Moskvě. Hned v prvním kole se střetly dvě české hráčky Kateřina Siniaková a Karolína Plíšková. Úspěšnější byla druhá jmenovaná, která zvítězila 6:3, 4:6, 6:3. Byl to jejich osmý vzájemný zápas, nyní mají skóre 4:4.
I v Asii se v tento týden koná tenisové klání. V čínském Nan-čchangu se podařilo v prvním kole vyhrát Tereze Martincové nad domácí Zhang Y 6:3, 6:4.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz