reklama

Praha je v současných dnech světovým centrem florbalu

10.08.2018
Pražský florbalový turnaj Czech Open je vždy předzvěstí, že se pomalu blíží sezona tohoto novodobého populárního sportu.

Letos se koná už 26. ročník a opět se v něm představí kromě nejlepších českých týmů i přední celky ze Švédska, Finska a Švýcarska. Z čehož vyplývá, že se do našeho hlavního města sjede kompletní světová hráčská špička.
V elitní kategorii se zúčastní turnaje šestnáct týmů, z toho bude devět zahraničních. Finále je naplánováno na neděli, odehraje se v hale Podvinný mlýn.

Pro diváky jistě bude zajímavé sledovat nejenom české týmy, ale i české hráče, hráčky a trenéry, působící v zahraničních klubech.
Michal Rybka trénuje švýcarský klub Tigers Langru, do kterého si přivedl z Bohemians obránce Martina Kisugiteho. I další švýcarský klub, který se představí v Praze, vede český kouč. Bývalý reprezentační trenér Radim Cepek se přemístil do týmu Zug United, kde má v kádru i brankáře Daniela Mücka.
A do třetice švýcarský klub, za Floorball Köniz nastupuje Patrik Dóža.

I v ženách se představí 16 celků, z toho je polovina zahraničních celků. I zde najdeme několik našich krajanek. Eliška Krupnová hraje za přední švédský tým Pixbo. V zemí tří korunek působí i Denisa Ratajová.

Tohoto turnaje se však nezúčastní jen nejlepší týmy tradičních zemí, ale i další celky, dohromady je na Czech Open přihlášeno 243 týmů! Během čtyř dnů se bude hrát ve 14 pražských halách.

Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz