Poruba podruhé v sezoně prohrála a přišla o první místo

10.10.2019
Porubští hokejisté dokázali v probíhající sezoně první ligy během dvanácti kol desetkrát vyhrát. Ani to jim však nestačí na prozatimní první místo. Z piedestalu spadli včera po vysoké porážce v Chomutově.

Poruba sice dostala gól už v 1. minutě, zpočátku jí to však nijak nerozhodilo a dokázala párkrát nepříznivé stavy alespoň vyrovnat. Avšak tři góly během jedné minuty (!!) jí definitivně zlomily.
Chomutov si tak udržel čtvrtou pozici. „Tohle je výprask, který jsme potřebovali, aby si hráči uvědomili, že bez tvrdé dřiny výsledky nepřijdou," uvedl trenér Poruby Miloš Holáň.
„Měli jsme dobrý vstup, ale v sedmé minutě jsme přestali hrát. Asi tam byl nějaký respekt ze soupeře, který toho využil. Rozhodující bylo naše oslabení na pět minut, které jsme ubránili a navíc dali gól. Začátek třetí třetiny byl neskutečný. Do čeho jsme plácli, to byl gól. Je to pro nás cenné vítězství nad lídrem tabulky. Byl to týmový výkon celého mužstva, musím vyzdvihnout všechny," podotkl Petr Martínek, trenér Chomutova.

Na vedoucí příčku se posunuly České Budějovice, když dokázaly doma těsně porazit Frýdek-Místek. Góly v tomto utkání padaly jen v jeho první půlce. "Měli jsme výborný nástup do utkání, ale mrzí mě, že pravidelně z toho nejsme schopni vygenerovat více gólů. Dvěma útočnými fauly jsme soupeře vrátili do hry. Potřebujeme odehrát naplno celých šedesát minut. Takhle jsme hráli jen pětačtyřicet a děláme si to zbytečně těžší," řekl po utkání kouč Jihočechů Václav Prospal.

Třetí příčku si drží další dosavadní překvapení sezony (po Porubě) Havířov, který dokázal ukořistit všechny tři body u zatím mátožně hrající Jihlavy. "Dnes bylo snesitelných prvních deset minut a po prvním inkasovaném gólu, kdy nás hostující hráč PROKRÁČEL, vyloženě prokráčel, se nám hra sesypala. Hráči, jako kdyby nebyli. Prohrát se může, ale musí se bojovat a ti hráči dnes nebojovali. Za to se musíme omluvit divákům, protože bez bojovnosti se vyhrát nedá," byl po utkání naštvaný jihlavský kouč František Zeman.

Výsledky Přerova sice mají výkyvy, přesto mohou v klubu být spokojení, páté místo po dvanácti kolech je solidní základ pro sezonu.
Zato u devátého Vsetína panují rozpaky. Jeden z favoritů soutěže se stále nemůže pořádně rozjet a čelo tabulky mu pomalu uniká. Na první České Budějovice ztrácí Valaši deset bodů.

Stále nic nového u Kadaně, výhra opět nepřišla...

12. kolo první hokejové Chance ligy:

Litoměřice - Kadaň 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Branky: 20. Daniel Voženílek, 24. Korkiakoski z tr. střílení, 45. J. Jícha, 52. Kukla - 37. Michnáč, 60. Z. Zabloudil. Rozhodčí: M. Petružálek, Jaroš - Tvrdík, Šimán. Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 801.

Benátky nad Jizerou - Prostějov 2:8 (1:2, 1:4, 0:2)
Branky: 19. Rychlovský, 24. Šír - 14. a 25. Kafka, 22. a 28. Dvořáček, 16. Račuk, 21. L. Krejčík, 51. M. Novák, 51. Žálčík. Rozhodčí: Šindel, Wagner - Axman, Hnát. Vyloučení: 4:3, navíc R. Duda - M. Novotný oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 215.

Jihlava - Havířov 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Branky: 9. D. Kolář - 11. R. Veselý, 31. Fridrich, 40. Kotala. Rozhodčí: Jechoutek, Vrba - Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:6, navíc Pekr (Jihlava) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 1147.

Motor České Budějovice - Frýdek-Místek 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)
Branky: 8. Z. Doležal, 15. Venkrbec, 24. Christov - 11. D. Květoň, 29. Mikulík. Rozhodčí: R. Čech, Kostourek - O. Polák, Roupec. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 5255.

Slavia Praha - Sokolov 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 11. a 37. Ryzák, 13. Barák, 56. A. Furch. Rozhodčí: Barek, Pavlovič - Beneš, Štofa. Vyloučení: 3:3. Využití: 2:0. Diváci: 892.

Chomutov - Poruba 8:3 (2:2, 2:1, 4:0)
Branky: 1. a 32. Stloukal, 42. a 42. F. Suchý, 16. Hlava, 39. L. Klíma, 42. Jakub Veselý, 60. D. Zeman - 13. Bodák, 16. Sikora, 33. Nejezchleb. Rozhodčí: Zubzanda, Valenta - Janíček, Šimánek. Vyloučení: 4:6, navíc Llewellyn 5 min. a do konce utkání - Hudeček 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1895.

Přerov - Vsetín 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
Branky: 12. R. Černý, 49. M. Zbořil - 52. Hryciow. Rozhodčí: Kašík, Veselý - Hanzlík, Roischel. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 2653.