reklama

Poprvé v dějinách softbalu se MS uskuteční v Evropě. Pořadatelem je Česká republika

13.06.2019
Poprvé v historii softbalu se světový šampionát uskuteční v Evropě. A tu čest uspořádat mistrovství světa na starém kontinentě dostala Česká republika, potažmo města Praha a Havlíčkův Brod. "Pro nás je to speciální, protože hrajeme doma, ukážeme se softbalové komunitě, rodinám a kamarádům," řekl kapitán a chytač reprezentace David Mertl.

Hlavním cílem české reprezentace bude překonat dosavadní nejlepší umístění na MS, kterým je šestá příčka z roku 2000. "Máme na to dosáhnout na naše nejlepší umístění všech dob," věří trenér Tomáš Kusý. "Za hranici úspěchu ale považuju být v osmičce," podotkl český kouč.

Nejdříve se však musí český národní tým dostat ze skupiny, v které ho čeká čeká Japonsko, Argentina, Mexiko, Botswana, Filipíny, Kuba a především obhájce titulu z Nového Zélandu. A s protinožci se právě čeští softbalisté utkají dnes při zahajovacím zápase. „Ale kdy jindy Novozélanďany překvapit než v tom prvním zápase?“ říká Mertl.
Kromě Nového Zélandu by měli patřit k adeptům na postup do play off i Japonci a Argentínci. O čtvrtém postupujícím by se mělo rozhodnout mezi naším týmem, Botswanou a Mexikem. "Skupina je hodně vyrovnaná, bude to boj," podotýká Mertl.

Češi se budou hodně spoléhat na domácí publikum. Na zápasy českého týmu by se měly návštěvy pohybovat kolem tří tisíců.

Skupinu B tvoří Kanada, Austrálie, USA, Venezuela, Dánsko, Jihoafrická republika, Nizozemsko a Singapur.

Všech 72 zápasů šampionátu se bude vysílat živě na YouTube. „Očekáváme, že vůbec první mistrovství světa mužů v Evropě bude tou nejsledovanější událostí softbalu v historii,“ prohlásil Tommy Velazquez, předseda softbalové sekce WBSC.  

Program českého týmu
   Čtvrtek 13. června
   19.30 vs. Nový Zéland (Praha)
   Sobota 15. června
   19.30 vs. Mexiko (Praha)
   Neděle 16. června
   19.00 vs. Japonsko (Havl. Brod)
   Pondělí 17. června
   19.30 vs. Argentina (Praha)
   Úterý 18. června
   19.30 vs. Filipíny (Havl. Brod)
   Středa 19. června
   19.30 vs. Botswana (Praha)
   Čtvrtek 20. června
   19.30 vs. Kuba (Havl. Brod)
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz