reklama

Podaří se Plzni najít náhradu za Jana Kováře? Jedna už se rýsuje

22.05.2019
Česká hokejová extraliga sice začíná až v září, avšak už nyní se většina klubů připravuje na ročník 2019/20. První tréninkové dávky absolvují i plzeňští hokejisté.

Zatím však příprava probíhá jen "na suchu". Hokejisté Plzně se dočkají ledu až 24. července. První dva dny tohoto týdne absolvovali Západočeši lékařské testy, které spočívaly i v testování vytrvalostní a anaerobní kapacity hráče a poté ještě ve zjišťování hodnot maximálního objemu kyslíku, který je hokejista schopen využít při výkonu.
Poté je už čekají např. běžecké tréninky, posilovna či bazén. „Uvidíme, kam se jednotliví hráči během přípravy posunou, porovnání naměřených hodnot nám dá kvalitní obraz o jejich trénovanosti,“ řekl hlavní kouč Plzně Ladislav Čihák.

Trenérovi bronzového týmu z nedávno skončené extraligové sezony se na prvních trénincích hlásilo 18 hráčů včetně pěti nových tváří - brankář Jaroslav Pavelka, obránci Vojtěch Budík s Bohumilem Jankem a útočníci Roman Vlach s Lubošem Robem.

Plzeň jedná mimo jiných i s útočníkem Tomášem Mertlem, který se v předešlé sezoně stal v dresu Indiánů králem střelců. A protože Jan Kovař avizoval odchod z Plzně, bude potřebovat Milan Gulaš jiného šikovného centra, což by Mertl dostatečně splňoval. Tento 33letý forvard hrál v minulé sezoně v KHL za čínský Kunlun.

Plzeňané se i v příští sezoně zúčastní Ligy mistrů. Naposledy se jim v této soutěži dařilo náramně, dostali se až do semifinále! „Na Champions League se moc těšíme. A přejeme si znovu silné kluby ze Skandinávie, které nás ještě před startem extraligy kvalitně prověří,“ uvedl trenér Čihák.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz