Podaří se Kvitové či Plíškové ovládnout Dubaj?

21.02.2019
Turnaj v Dubaji se zatím vyvíjí pro český tenis velmi dobře. Petra Kvitová a Karolína Plíšková jsou na tomto katarském klání už ve čtvrtfinále.

Pro Kvitovou však osmifinále nebylo zrovna jednoduché. Americkou kvalifikantku Jennifer Bradyovou zdolala až ve třech setech 7:5, 1:6 a 6:3.
První sada byla vyrovnaná, až za stavu 4:5 se povedlo Kvitové vyhrát tři hry za sebou a set byl tak její.
Zato druhá sada byla jasně v režii 23leté Američanky, která málem české jedničce nadělila kanára. Kvitová však aspoň jednu hru získala.
Třetí set přinesl zase jiný průběh. Česká hráčka se dostala do vedení 3:0, tento náskok si průběžně udržovala.
„Byl to opravdu těžký zápas. První set jsem vybojovala, ve druhém jsem ztratila koncentraci a ve třetím jsem se vrátila do hry,“ řekla Kvitová na kurtu. „Podmínky byly nepříjemné, hodně foukalo. Nebyl to hezký tenis, omlouvám se.“
V boji o semifinále se Kvitová utká se Slovenkou Kužmovou.

Ale ani pro Karolínu Plíškovou, která se na tomto turnaji dostala před čtyřmi lety do finále, nebylo vůbec jednoduché se dostat mezi posledních osm. A i ona měla soupeřku ze Spojených států amerických, jednapadesátou hráčku světa Alison Riskeovou. Oběma hráčkám se v prvním setu dařilo držet si svá podání, v tie-breaku však Plíšková využila chyb Američanky a dotáhla sadu do vítězného konce. I druhý set byl vyrovnaný. Rozhodujícím momentem druhé sady bylo to, že se Plíškové povedlo odvrátit setbol, a pak naopak sama svůj mečbol proměnila.
„Nevím, jak jsem to dokázala. Každý zápas s Alison je výborný. Hrálo se hodně výměn, hodně to lítalo a já byla možná trošku šťastnější,“ řekla Plíšková, která se ve čtvrtfinále střetne s Sie Šu-wej z Tchaj-wanu.

Paralelně se hraje i turnaj v Budapešti. Zde ve druhém kole dohrála Tereza Smitková, která nestačila na třetí nasazenou Francouzku Parmentierovou a podlehla jí 1:6, 5:7.