reklama

Podaří se Českým Budějovicím získat velkou hvězdu?

18.06.2019
Stává se, že se bývalí reprezentanti vrací na sklonku kariéry do svých mateřských klubů. Stalo se tak třeba v případě Vladimíra Šmicera (Slavia), Milana Baroše (Ostrava) či Tomáše Rosického (Sparta). Může se stát, že i letos v létě se do první ligy vrátí velká hvězda.

České Budějovice oslovily Tomáše Sivoka, který má na kontě 64 reprezentačních zápasů, v kterých vstřelil pět branek. Naposledy tento 35letý obránce působil v izraelském Maccabi Petah Tikva. Předtím hrál za turecké kluby Bursaspor a Besiktas. Prvním zahraničním angažmá si však prošel v italském Udinese.
Fotbaloví fanoušci ho však znají především jako hráče Sparty Praha (91 zápasů - sedm branek).

Zkrátka takto zkušený hráč by se nováčkovi z Českých Budějovic velmi hodil. Sivok začal i s Jihočechy trénovat, spíše však to vidí na další zahraniční angažmá. „V procentech tu šanci, že se v lize objevím, vyjádřit neumím, ale existuje,“ řekl Tomáš Sivok před dnešním tréninkem. „Moje situace je taková, že bych chtěl ještě zůstat v zahraničí. Nejen kvůli fotbalu, ale především z životního hlediska. Chtěl bych se dál posouvat a vyzkoušet nějakou novou mentalitu a naučit se novou řeč,“ popisoval českobudějovický odchovanec.

Pokud by však nedostal adekvátní nabídku a rozhodl se zůstat v Česku, tak dá jednoznačně přednost Českým Budějovicím.
„Situace ohledně Tomáše Sivoka pro nás byla jasná hned od začátku. Teď to vypadá tak, že s námi začal trénovat. Moc bych si přál, aby tady zůstal a věřím, že když si něco moc přejete, tak se to splní,“ uvedl trenér českobudějovického Dynama David Horejš. „Jinak jsme ale připraveni na obě varianty. Na tu, že tady zůstane, i na tu, že ne.“
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz