Po velké bitvě je Tomáš Berdych v semifinále

08.02.2019
Jakoby snad Tomáši Berdychovi nebylo přes třicet let. Jeho letošní výkony působí neskutečně svěže a hlavně dosahuje skvělých výsledků. Na současném turnaji ve francouzském Montpelier už je v semifinále.

V prvním kole porazil Němce Bachingera ve třech setech 5:7, 6:3, 6:3. Druhé kolo bylo pro českého tenistu hračkou, Francouze Paireho deklasoval 6:2, 6:0.

Osmifinále, které se konalo dnes, mu přisoudilo srbského tenistu Krajinoviče. Vůbec to nebyl pro Berdycha lehký zápas, musel dokonce dvakrát odvracet mečbol.
V prvním setu si oba hráči udrželi svá podání až do tie-breaku, ten nakonec vyšel lépe ve prospěch českého tenisty.
To ve druhé sadě za stavu 3:3 prohrál Krajinovič svůj servis. Poté za stavu 5:4 podával český tenista na vítězství, ale srbský hráč dokázal ještě druhý set vyrovnat a šlo se znovu do tie-breaku. Zkrácená hra byla tentokrát povedenější pro Jihoslovana.
To ho možná tolik povzbudilo, že skvěle zvádl začátek třetího setu, v kterém brzy vedl 2:0. Poté za stavu 5:3 měl Krajinovič při Berdychově podání dva mečboly, ani jeden však nedokázal proměnit. Tento moment ho naopak zaskočil natolik, že Berdych následně vyhrál čtyři gamy za sebou a o vítězi bylo rozhodnuto - 7:6 (7:3), 6:7 (5:7), 7:5.

Český tenista má tak nadále šanci zopakovat v Montpelier vítězství z roku 2012. K tomu mu však ještě zbývá přehrát dva hráče. Zítra se v semifinále střetne s Francouzem Herbertem.