reklama

Plzeňské fotbalisty čeká horké léto v Řecku. Dovolená to však nebude...

19.06.2019
Měli dvě možnosti, buď švýcarskou Basilej nebo řecký Olympiakos. Plzeňští fotbalisté si pro 2. předkolo Ligy mistrů přáli spíše Švýcary, los jim však určil řeckou divočinu. Právě "pekelnému" prostředí na stadionu Olympiakosu Pireus se chtěli Západočeši vyhnout. Zároveň jsou však hráči Viktorky natolik otřelí a zkušení, že by je nepřátelské prostředí nemělo nijak rozhodit. "S řeckým fotbalem mám zkušenost ještě z dob, kdy jsme se Spartou narazili na Panathinaikos Atény. I nyní Olympiakos bude nepříjemným soupeřem. Přiznám se, že jsem si přál spíše Basilej. V Řecku nás čeká bouřlivé prostředí a náročné počasí, ale věřím, že se s tím popereme a uděláme maximum pro postup," podotkl plzeňský kapitán Roman Hubník.  

První zápas bude hrát Plzeň doma buď 23. či 24. července. Odveta je o týden později. Takže "pro klid" bude důležité zvládnout domácí utkání s dobrým výsledkem do nelehké odvety, což dobře ví další zkušený hráč Viktorky David Limberský. "Odehráli jsme již několik zápasů například v Turecku, takže už máme dost zkušeností. Venku nás čeká peklo, takže musíme uhrát co nejlepší výsledek doma v prvním zápase. Zde bychom mohli využít právě naše pohárové zkušenosti," míní Limberský.

Olympiakos skončil v loňské sezoně v řecké lize stejně jako Plzeň u nás na druhém místě.

Pokud by se Plzni povedlo přes řecký tým postoupit, získá jistotu minimálně účasti v základní skupině Evropské ligy. Jinak se samozřejmě ještě může ve 3. a případně ve 4. předkole pokusit postoupit do Ligy mistrů, kterou Plzeň hrála i vloni. Do ní se ale dostala na základě vítězství v české lize. V loňském ročníku měl český mistr automaticky zajištěnou účast v základní skupině této nejprestižnější fotbalové klubové soutěže.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz
  • Voráček jde do Pardubic

    21.11.2019 | Po přečtení titulku si možná někteří plácnou do čela a řeknou si: Co blbne?! Opustit NHL a jít do extraligy. Dát sbohem Philadelphii a přijmout nabídku...číst dále