reklama

Plzeň vstoupila úžasně do play-off, Olomouci nadělila osmičku

19.03.2019
Když se řekne hokejová Plzeň, každý správný fanoušek si vybaví její letošní skvělou střeleckou fazónu. Během základní části totiž Plzeňané nastříleli ze všech týmů nejvíce branek - 178. Svým soupeřům dokázali vsítit 8, 9 či dokonce jedenáct gólů. Přesto když přijde play-off, zpravidla už se velké brankostroje nedějí. Plzeň však tuto "zákonitost porušila" a v prvním zápase čtvrtfinále vstřelila nebohým Hanákům osm branek.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 8:1 (1:0, 2:1, 5:0)

To že nakonec padne tolik gólů, se zpočátku vůbec nezdálo. Vždyť první třetina skončila 1:0 a druhá 2:1. Poslední dějství však bylo jasně v režii domácích, když pěti góly zasypali olomouckou svatyni.

"Klíčové bylo, že jsme přečkali přesilovku pět na čtyři a pět na tři. Dobře jsme to odbránili, podařilo se nám dát gól a trošku jsme se tím uklidnili. Byl to z naší strany velice povedený zápas, ale už je to za námi. Jsme rádi, že máme první bod. Zítra je ale nový den a nový zápas. My se na to musíme znova připravit," uvedl plzeňský kouč Ladislav Čihák.

"Domácí byli ve všech činnostech lepší než my. Jednoduše nás překonávali a zaslouženě vyhráli. Získali tak první bod v sérii," podotkl olomoucký trenér Zdeněk Moták.

Branky a nahrávky: 11. Gulaš (V. Nedorost, Eberle), 26. Jan Kovář (Čerešňák), 36. V. Němec (Kracík), 41. V. Nedorost (Čerešňák, Jan Kovář), 46. V. Nedorost (Gulaš, Eberle), 51. Stach (V. Němec, N. Jones), 53. V. Němec (Kracík, Indrák), 58. Indrák (V. Němec) - 30. Jergl (Škůrek, Strapáč). Rozhodčí: Jeřábek, Pavlovič - Jindra, Zíka. Vyloučení: 8:11, navíc Allen - J. Káňa II oba 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 6828. Stav série: 1:0.
                                                                                   

                                                                         Orsava vstřelil hattrick

To že Brno skončilo po základní části "až" na pátém místě, vůbec nic nevypovídalo o jeho pravé síle oproti ostatním týmům. Vloni i předloni se totiž Kometa také neumístila po 52 odehraných kolech v první čtyřce, přesto si pak došla pro titul. A i včera brněnští hokejisté dokázali, že se s nimi letos musí počítat v boji o titul.

Mountfield Hradec Králové - HC Kometa Brno 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)

Tenhle zápas patřil jednoznačně brněnskému hokejistovi Orsavovi, který vstřelil hattrick. Tento 28letý útočník si po zápase pochvaloval spolupráci s Janem Hruškou a Martinem Eratem, s kterými nastoupili v jedné lajně. "Doufám, že nám to bude klapat čím dál tím víc. Jde to zahrát ještě líp, než jsme tady předvedli. Snad to bude gradovat," přál si Jakub Orsava.

Branky a nahrávky: 37. R. Pavlík (Cingel, Linhart) - 13. Orsava (J. Hruška, M. Erat), 19. Orsava (Baranka, J. Hruška), 46. Orsava (J. Hruška, Mueller). Rozhodčí: Šír, Kika - Bryška, Gebauer. Vyloučení: 3:4, navíc Gulaši (Brno) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 6588. Stav série: 0:1.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz