reklama

Plzeň už myslí na příští sezonu. Získala zajímavou posilu

23.04.2019
Po Adamu Hlouškovi se v posledních letech "slehla zem". Sice hrál za nejlepší polský tým Legia Varšava, ale přece jenom to není německá Bundesliga (kde působil čtyři roky), aby byl více na očích. I jeho reprezentační kariéra se zasekla. Naposledy si v národním dresu zahrál v roce 2014 pod vedením Pavla Vrby.

A právě pod tímto koučem (pokud však Vrba v Plzni zůstane) bude od příští sezony opět trénovat, protože dnes se Západočechy podepsal smlouvu. „Jsme rádi, že přivítáme v našich řadách hráče, který může být posilou jak z pohledu výkonnosti, tak i zkušeností. Adam je navíc využitelný na více postech, takže i jeho variabilita bude jistě výhodou," řekl klubovému webu generální manažer Viktorie Adolf Šádek.

Adam Hloušek hrává na levé straně, na beku či v záloze, což se jeví jako adekvátní náhrada za Davida Limberského, který věčně za Plzeň hrát nebude.

30letý odchovanec Turnova se vrací do české ligy po osmi letech. Naposledy v naší nejvyšší soutěži působil v pražské Slavii. „Moc se těším, jde o velkou motivaci. Sice zatím nevíme, jaké předkolo evropských pohárů se bude hrát, ale už to samo o sobě je velká motivace. Navíc doufám, že se bude hrát opět o titul. Český totiž ještě nemám," uvedl Hloušek.

Naopak polský (dokonce tři) už v držení má. „Ve Varšavě jsem zažil nejlepší léta v kariéře, největší úspěchy. Doufám, že mi získané zkušenosti pomůžou, abych mohl být s Plzní co nejúspěšnější," podotkl Hloušek.

Novou plzeňskou posilu dříve hodně brzdila různá zranění. Dvakrát laboroval s křížovým vazem. „V Polsku se víceméně všechno dalo do pořádku a dostal jsem se tam, kde jsem chtěl být. Cítím se určitě mnohem lépe, než jsem se cítil dřív," dodal Hloušek.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz