Plzeň si udržuje skvělou formu. Bodově se dotáhla na Slavii

22.09.2019
Pokud by dnes fotbalisté Slavie prohráli derby slavných "S", zůstali by na prvním místě tabulky jen díky lepšímu skóre. Plzeň je po včerejším utkání v Českých Budějovicích totiž bodově dotáhla.

Dynamo České Budějovice - Viktoria Plzeň 0:3 (0:2)

Po vyřazení v kvalifikaci Evropské ligy byla Plzeň lehce v krizi. Tu však překonala a včera si připsala čtvrtou výhru v řadě. Základ k tomu dala už v 18. minutě, když po Hořavově přihrávce vstřelil šestý gól sezony Krmenčík - 0:1.
I další minuty patřily hostům. Šance Brabce, Krmenčíka a Kopice zůstaly ještě nevyužity, avšak ve 31. minutě už se skóre měnilo. Po Kovaříkově centru se přesně trefil Procházka - 0:2.
Domácí se v první půli představili jen střelou Rabušice, s kterou si ale gólman Hruška poradil.
Plzeň mohla ještě do poločasu zvýšit, ale šikovnou Kopicovu přihrávku před branku nikdo z jeho spoluhráčů netečoval.

Do druhé půle vstoupili domácí s větší vervou, která i přinesla dvě slibné šance. Avšak Javorek ani Helešic míč do sítě nedopravili. Ani další příležitosti domácí nevyužili aspoň ke snížění skóre. V koncovce jim chyběl patřičný klid.
Naopak Plzeň se ještě díky Chorému v nastavení postarala o třetí gól v utkání.

David Horejš (trenér Č. Budějovic): "Kluci v druhé půli podali velice dobrý výkon, bohužel tomu chyběl kontaktní gól. Kdybychom dali na 1:2, zápas mohl být dramatičtější. Bohužel ve finální fázi jsme nebyli tak důslední. Na konci dal soupeř na 0:3, je to pro nás krutý výsledek. Náš výkon špatný nebyl, ale Plzeň potvrdila kvalitu a ztrestala nás z nesmyslných chyb. Body jsme poztráceli jinde, dnes to byl těžký soupeř s řadou reprezentantů. Nesmíme věšet hlavy, na výkonu v druhé půli se dá stavět."

Pavel Vrba (trenér Plzně): "Řekl bych, že to byl z naší strany zápas dvou rozdílných poločasů. V první půli jsme hráli velmi dobře, i když první stoprocentní příležitost měli domácí a nás podržel Aleš Hruška. Pak jsme se zaslouženě dostali do vedení a měli jsme ještě další dvě tři situace, kde jsme mohli dát ještě jeden gól. Druhý poločas už nebyl podle mých představ, už to byl spíš boj. Bohužel jsme se nedostali tolik do mezihry, to mi vadilo. Vedlo to k tomu, že zápas byl až do konce hodně dramatický. Teď nás čeká blok těžkých zápasů, kromě Jablonce nás čeká celý vršek tabulky. I z tohoto pohledu je určitě dobře, že jsme dnes ten zápas uhráli. Teď se ukáže, jak na tom doopravdy jsme. Pohárové vyřazení nás stále velmi mrzí, měli jsme to doma s Antverpami zvládnout. Následné zápasy mají už tu tvář, kterou bychom si představovali. Myslím, že je to správná cesta."

Branky: 18. Krmenčík, 31. Procházka, 90.+3 Chorý. Rozhodčí: Berka - Moláček, Vaňkát - Hrubeš (video). ŽK: Havel, Schranz, Rabušic (všichni Budějovice). Diváci: 6143.

Č. Budějovice: Staněk - Kladrubský, Havel, Kulhánek, Helešic - Havelka, Javorek - Delarge (46. Mustedanagič), Schranz, Brandner (81. Mršič) - Rabušic. Trenér: Horejš.

Plzeň: Hruška - Řezník, Pernica, Brabec, Limberský - Kalvach, Procházka - Kopic, Hořava, Kovařík (64. Hloušek, 73. Mihálik) - Krmenčík (89. Chorý). Trenér: Vrba.