reklama

Plzeň si pojede na Hanou pro postup

26.03.2019
HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Zatímco hráči Brna a Třince už sbírají síly na semifinále, plzeňští hokejisté mají před sebou ještě minimálně jeden zápas. Dnes doma porazili Olomouc a vedou tak v sérii 3:2.
Vůbec to ale pro ně nebylo lehké utkání. Sice si skvěle vedli v defenzívě (to ostatně Olomouc také), avšak v útoku byli dlouho bezzubí (Hanáci též). Až ve 42. minutě se Západočechům povedlo vstřelit gól, když Pour zužitkoval Allenovu přihrávku. Olomouc měla šance na srovnání, ale nakonec to byli zase Plzeňští, kdo dával další branku, což jim k vítězství stačilo.

"Bylo to vyrovnané utkání. Obě mužstva byla logicky trošku opatrnější, je to o prvním gólu. My jsme měli relativně dobrý vstup do utkání, ale na konci první třetiny už to nebylo ono. Ve druhé byla Olomouc trošičku lepší, ve třetí se to zase vyrovnalo. Jsou to relativně dost podobné zápasy. Podařilo se nám vstřelit první gól a pak bylo klíčové, že jsme přežili oslabení ve třech proti pěti. Vzápětí jsme hráli pět na čtyři my a využili jsme toho, odskočili na 2:0 a pak už to bylo o tom, abychom neudělali chybu ve středním pásmu," podotkl plzeňský kouč Ladislav Čihák.
"Byl to asi vyrovnaný duel, který byl ovlivněný našimi zbytečnými vyloučeními a střeleckou nemohoucností, která bohužel gradovala tou dlouhou přesilovou hrou pět na tři. Tuším, že tam jsme měli jen dvě střely. Nevím, zda to byla nervozita na našich holích... Těžko říct. Prostě jsme s tou dlouhou přesilovkou špatně naložili. Bylo tam od nás i jedno postavení mimo hru, takže to bylo opravdu špatně," dodal Zdeněk Moták, trenér Olomouce.

Branky a nahrávky: 42. Pour (Allen, Indrák), 56. Allen (Jan Kovář, Čerešňák). Rozhodčí: Pešina, Šír - Bryška, Tošenovjan. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 7268. Stav série: 3:2.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz