Plzeň si drží v Lize mistrů neporazitelnost. Dařilo se i Liberci a Hradci Králové

06.09.2019
Základní skupiny hokejové Ligy mistrů jsou ve své polovině. Co se týká českých klubů, spokojenost panuje především v Plzni. Západočeši dokázali přivézt body od těžkého soupeře z Hämeenlinny.

HPK Hämeenlinna - HC Škoda Plzeň 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Plzni se povedl vstup do utkání, už v 6. minutě díky své největší hvězdě Milanu Gulašovi vedla. Poté však dlouhé minuty hokejisté obou týmů nebyli schopni vsítit gól. To se změnilo na začátku poslední třetiny, kdy domácí vyrovnali. A protože pak opět střelci obou týmů "mlčeli", muselo se rozhodnout v nastavení. A zde opět ukázal svou hokejovou genialitu Gulaš, který vstřelil rozhodující gól. Vypadá to, že tento hokejový šikula bude opět postrachem všech extraligových (ale i mezinárodních) gólmanů.

Ladislav Čihák (HC Škoda Plzeň): "Byl to těžký zápas, soupeř byl individuálně rychlejší a lepší. Proto jsou dva body pro nás velice cenné."

Branky a nahrávky: 41. Kunyk (Innala, Nenonen) - 6. Gulaš (Roman Vlach, Kaňák), 61. Gulaš. Rozhodčí: Raming (Rus.), Koistinen - Nikulainen, Pekkala (všichni Fin.). Vyloučení: 1:3. Bez využití. Diváci: 2965.

Sestava Plzně: Pavelka (47. D. Frodl) - Pulpán, Čerešňák, Moravčík, Kaňák, Budík, Vráblík - Pour, Roman Vlach, Gulaš - V. Němec, Heřman, Kantner - Rob, Kolda, Indrák - P. Straka, Kodýtek, Eberle. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík a J. Špaček.

Rungsted - Zug 0:5 (za hosty Jan Kovář 0+1).
Pořadí: 1. Plzeň 7, 2. Zug 7, 3. Hämeenlinna 4, 4. Rungsted 0.

Po nečekané porážce v Cardiffu se hokejisté Hradce Králové rozjeli a po třech zápasech dokonce vedou tabulku.

Mountfield Hradec Králové - Cardiff Devils 5:2 (2:0, 0:0, 3:2)

Včera se Východočechům povedlo odčinit prohru na Britských ostrovech. Už v první třetině vstřelili dva góly, Stejný počet pak přidali ve druhém dějství. Angličanům se v zakončení vůbec nedařilo. Až v poslední třetině dali dva rychlé góly za  sebou. To ale domácí nijak nerozhodilo a minutu před koncem Bičevskis potvrdil vítězství pátým gólem.

"V Cardiffu jsme k tomu nepřistoupili dobře, nehráli jsme to, co jsme chtěli. Doma jsme na ně chtěli vlítnout, což se nám podařilo. Nechtěli jsme to nějak podcenit, jako tam. Podařilo se nám to a měli jsme výborný začátek. Dali jsme dva góly, celé dvě třetiny jsme to drželi. Až pak jsme dostali dva slepené góly rychle za sebou. Ale poté jsme dali do prázdné a pohlídali si to," uvedl po zápase hradecký útočník Matěj Chalupa.

Branky a nahrávky: 10. Vincour (Jergl, Cibulskis), 14. Cingel (Rosandič), 43. Rákos, 47. Červený (Smoleňák), 59. Bičevskis (Paulovič, Červený) - 53. Reddick (Marjamäki, Fournier), 54. Sointu (McNamee). Rozhodčí: Štolc (Rak.), Jeřábek - D. Hynek, Lhotský (všichni ČR). Vyloučení: 6:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 2499.

Sestava Hradce Králové: Mazanec - Nedomlel, Samuelsson, Gaspar, Cibulskis, F. Pavlík, Rosandič, Šalda - Smoleňák, Rákos, Jergl - Vincour, Cingel, R. Pavlík - Paulovič, Bičevskis, Červený - Perret, Dragoun, Chalupa - Miškář. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

Štýrský Hradec - Frölunda 1:5
Pořadí: 1. Hradec Králové 6, 2. Cardiff 5, 3. Frölunda 4, 4. Štýrský Hradec 3.

Stejně jako Hradec Králové i Liberec si přivezl z prvního utkání letošní Ligy mistrů šokující porážku z Británie.

Bílí Tygři Liberec - Belfast Giants 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)

A stejně jako Východočeši i Bílí Tygři dokázali tuto prohru odčinit. A to dokonale. Do vedení se dostali už v 1. minutě, další gól přidali už za dalších osm minut. Hostům se sice ve 25. minutě povedlo snížit, ale Tygři dvěma rychlými góly v polovině utkání v podstatě rozhodli o svém vítězství. Výhru potvrdili dvěma přesnými zásahy v posledním dějství.

Patrik Augusta (trenér Bílí Tygři Liberec): „Jsem rád, že jsme dneska udrželi disciplínu, což se nám v tom prvním zápase nepovedlo. Jejich styl vyvolává šarvátky, tentokrát jsme se ale nenechali tolik vyprovokovat a vrátilo se nám to tím, že jsme dali víc gólů. Velkou kaňkou je pro mě zranění Jana Ordoše, který teď bude mimo hru zhruba měsíc s podezřením na otřes mozku. Už v prvním utkání se vyskytovaly hodně tvrdé zákroky, já respektuji, že soupeř hraje tvrdý styl hokeje, ale v dnešním hokeji se i v NHL tyto zákroky trestají a myslím si, že to v obou zápasech s Belfastem rozhodčí hodně pouštěli, což se mi vůbec nelíbilo."

Branky a nahrávky: 1. L. Hudáček (Derner, Birner), 9. P. Jelínek, 29. Zachar (P. Jelínek, Havlín), 30. L. Hudáček (J. Vlach), 46. Lenc (Filippi), 60. Marosz (Lenc) - 25. Lake (Morgan). Rozhodčí: Salonen (Fin.), Šír - Ondráček, Špůr (všichni ČR). Vyloučení: 9:8, navíc Mullen (Belfast) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3314.

Sestava Liberce: Peters - Šmíd, Hanousek, Derner, Knot, Havlín, Graborenko - Birner, Bulíř, L. Hudáček - Marosz, Filippi, Lenc - L. Krenželok, P. Jelínek, Ordoš - J. Vlach, A. Musil, Zachar - Šír. Trenéři: Augusta a Jiří Kudrna.

Pořadí: 1. Augsburg 4, 1. Lulea 4, 3. Belfast 4, 4. Liberec 3.