reklama

Plzeň se Spartou si hluboko sáhnou do kapsy. Disciplinárka nad nimi vynesla ortel

14.03.2019
Víkendový šlágr mezi Spartou a Plzni (skončil 4:0) měl dneska dohru. Kvůli výtržnostem během tohoto fotbalového utkání dostala plzeňská Viktorka pokutu půl milionu korun. Sparta jako pořádající klub zaplatí 350 tisíc korun. Oba kluby mají též na dva měsíce podmínečně zavřené sektory pro skalní fandy. Navíc pokud plzeňští fandové opět něco provedou, nebudou smět vycestovat na příští zápas na Spartu.

Připomeňme si, co se v sobotu stalo. Za stavu 2:0 pro Spartu začali plzeňští fanoušci házet do vedlejšího sektoru dělbuchy a světlice. Jedna z nich zasáhla mladou dívku, která musela být ošetřena v nemocnici. "Rozhodně mi není nejlépe, ale vzhledem k situaci to mohlo být mnohem horší. Jsem v tomto optimista. Dále bych chtěla uvést, že v nemocnici jsem byla pouze bezprostředně po incidentu k akutnímu ošetření," podokla patnáctiletá fotbalová fanynka.

Oba kluby zatím neuvedly, zda-li se proti trestům odvolají. „Vysoký trest jsme očekávali. Přijali jsme ho, ale necháváme si lhůtu na odvolání,“ řekl plzeňský mluvčí Ondřej Lípa.
„Trestu rozumíme, ale i my zvážíme možnost se odvolat,“ poznamenal jeho sparťanský protějšek Ondřej Kasík.

Popravdě, tresty ještě mohly být vyšší. Pokuta mohla dosáhnout částky deseti milionů, týmy mohly i hrát své příští zápasy na cizím hřišti či by se hrálo před prázdným publikem. Nakonec disciplinárka volila mírnější tresty, i tak jsou v poměru s dřívějšími prohřešky vysoké. „Jde o nejzávažnější případ způsobený fanoušky v této sezoně, komise v této souvislosti ještě nikdy takové tresty nevynesla,“ prohlásil Richard Baček, předseda Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA).

Zápas se nakonec dohrál bez přítomnosti plzeňských fanoušků, protože jejich sektor nechala policie vyklidit.

Muže, který vhozenou světlicí zranil dívku, policie ještě během zápasu zatkla. Za tento čin mu hrozí až desetileté vězení.
Autor: Alex Neugebauer/DomácíSport.cz