Plzeň rozdrtila pardubický perník na jedenáct kousků

05.01.2019
Hradec Králové - Energie Karlovy Vary 3:2

Extraligová tabulka je stále velmi vyrovnaná, takže dvě prohry za sebou nemusí být pro většinu týmů žádným velkým problémem. Když je však těch proher více, už to může být v tabulce znát jako v případě Karlových Var, které začínají lehounce ztrácet na příčky pro play-off. Přitom v posledním zápase v Hradci Králové nezahrály špatně, jen gól chyběl alespoň k bodu. I v minulém utkání s Litvínovem prohrály jen o branku...
To Hradec Králové se drží v závětří za lídry soutěže Třincem a Libercem.

Branky a nahrávky: 6. Vincour (Zámorský, Koukal), 22. Cingel (F. Pavlík, Rosandič), 31. Koukal (Smoleňák) - 7. Gríger (Plutnar, Šenkeřík), 44. Flek (Gríger, T. Rachůnek). Rozhodčí: Úlehla, Jeřábek - Kis, Špůr. Vyloučení: 4:2. Využití: 2:1. Diváci: 4904.

HC Litvínov - HC Olomouc 1:4

Po pěti porážkách se olomouckým hokejistům konečně povedlo zvítězit. Přitom Hanáci čekali skoro půl hodiny na vstřelený gól. Jenže ani Litvínov se střelecky moc nepředváděl a jediný gól vstřelil až šest minut před koncem. To už ale měla Olomouc dostatečný něskok, aby jí to nijak neznepokojilo.
"Důležité bylo, že jsme ve druhé třetině odskočili do dvoubrankového náskoku. Ale úplně nejstěžejnější bylo, že jsme neinkasovali v dvojnásobném oslabení. Chtěl bych pochválit všechny hráče počínaje brankářem a konče posledním útočníkem. Po pěti prohrách, při kterých jsme nehráli vůbec špatně, ale nebodovali jsme, jsme velice rádi, že jsme nyní vyhráli a získali jsme tři body. Pro psychiku je to určitě dobré," podotkl olomoucký kouč Zdeněk Moták.

Branky a nahrávky: 54. F. Lukeš (V. Hübl) - 24. Jergl (J. Knotek, Ostřížek), 38. J. Knotek, 50. Nahodil (Rutar), 59. Škůrek (Jaroměřský, Strapáč). Rozhodčí: Hodek, Lacina - Gerát, Lhotský. Vyloučení: 4:5, Trávníček (Litvínov) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5134.

HC Plzeň - Dynamo Pardubice 11:1

Pardubice mohou měnit trenéry, přivádět nové posily, ale je to všechno k ničemu. Nejlépe to dokládá včerejší zápas v Plzni, kde Východočeši naprosto vyhořeli.
Jestli měly Pardubice připraveny nějakou taktiku, tak jim musela shořet jako papír už v 6.minutě, kdy domácí zásluhou své hvězdy Jana Kováře vedli 2:0. Poté si Plzeňší vzali na dvacet minut, co se týká gólů, "oddechový čas", ale Pardubice toho vůbec nevyužily. A pak se do toho domácí opřeli opravdu festově a do konce druhé třetiny nasázeli nebohému soupeři čtyři branky a ve třetím dějství jim přidali na smutnou cestu domů dalších pět kousků...
"Doufám, že naši hru vysoká výhra pozitivně ovlivní. Musíme tu euforii hráčů před dalším zápasem ve Zlíně ale ukrotit. Měli jsme v první polovině soutěže problémy se střílením branek, tak jsme to teď snad zlomili. Pomohli jsme si čtyřmi góly v přesilovce. V těch se nám v sezoně moc nedařilo a pomohl nám až příchod Honzy Kováře. Byl to pro nás dar. Jeden takový hráč udělá hodně," pochválil plzeňský trenér Jiří Hanzlík Jana Kováře. Podle statistik byl však nejlepším hráčem Denis Kindl, který dvě branky vstřelil a na další dvě nahrál.
Z plzeňského týmu nebodovali jen obránce Jones a útočník Kodýtek...

Branky a nahrávky: 2. Jan Kovář (Gulaš, Kaňák), 6. Jan Kovář (Gulaš, Pulpán), 28. Allen (Gulaš, Jan Kovář), 30. D. Kindl (Preisinger, Vráblík), 39. D. Kindl (Čerešňák, V. Němec), 40. Eberle (P. Straka, Pulpán), 41. Gulaš (Pulpán, Indrák), 52. Čerešňák (Kracík, V. Němec), 55. Kantner (D. Kindl), 58. Kratěna (Čerešňák, D. Kindl), 58. Preisinger (Kantner, D. Kindl) - 43. Mandát (Budík, Perret). Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda - Brejcha, Zíka. Vyloučení: 3:6. Využití: 4:1. Diváci: 6482.

Kometa Brno - Oceláři Třinec 4:1

Po neúspěšném učinkování na Spengler Cupu se z proher nevymanili třinečtí hokejisté ani po návratu do extraligy. Brno i s Plekancem si na lídra soutěže vyšláplo.
"Rozhodlo naše neproměňování střeleckých příležitostí a také naše přesilové hry. Koncovka nás trápí od Spenglerova poháru a dnes to pokračovalo i v extralize. Musíme hru zjednodušit a zlepšit hru v početní výhodě," uvedl po zápase třinecký kouč Marek Zadina.

Branky a nahrávky: 26. Mueller (Plekanec, M. Erat), 36. O. Němec (M. Erat, Barinka), 49. Mueller (O. Němec, Zaťovič), 55. Zaťovič (Mueller, O. Němec) - 36. Martin Růžička (Roth). Rozhodčí: Hribik, Kika - J. Ondráček, Rampír. Vyloučení: 5:4, navíc Gernát (Třinec) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 7770 (vyprodáno).

HC Vítkovice - Berani Zlín 6:1

Když se povedlo Zlínu vstřelit ve 3. minutě úvodní gól utkání, určitě by jeho hráče nenapadlo, že první třetinu prohrají 1:5...Jenže stalo se tak a pro Vítkovice pak nebyl problém zápas dovést do vítězného konce.
"Z naší strany to bylo velmi divoké utkání. Dostali jsme se lacino do vedení a ještě laciněji jsme ho ztratili. Rozhodla první třetina, ve které domácí proměnili vše, co měli. My jsme se snažili být pořád aktivní a hráčům jsme zdůrazňovali, že se s tím dá něco udělat, ale domácího gólmana jsme nedokázali překonat. Dali jsem si pak alespoň cíl, že neprohrajeme poslední třetinu, ať jsme připraveni na další zápas, což se nám povedlo," řekl zlínský trenér Robert Svoboda.

Branky a nahrávky: 3. Olesz (Lev), 5. Š. Stránský (Gregorc, Olesz), 8. P. Zdráhal (Š. Stránský, Gregorc), 13. D. Květoň (O. Roman, Šidlík), 16. O. Roman (Schleiss), 31. P. Zdráhal (Schleiss, Výtisk) - 3. Lakatoš. Rozhodčí: Mrkva, Šír - V. Hanzlík, Tošenovjan. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 5503.