Plzeň pojede do Řecka s nadějným výsledkem

23.07.2019
Fotbalisté Plzně dnešním dnem vstoupili do letošní sezony, co se týká evropských pohárů. V rámci druhého předkola Ligy mistrů přivítali na domácím hřišti Olympiakos Pireus. Devadesát minut žádnou branku nepřineslo. Na jednu stranu to může být mrzuté odjíždět do Řecka bez výhry, na druhou stranu je však důležité, že Západočeši neinkasovali, což se doma také počítá.

Viktoria Plzeň - Olympiakos Pireus 0:0

První šanci utkání měl domácí Kalvach, který to v 16. minutě zkoušel z první. Rána mu však tolik nesedla. Hosté kontrovali střelou Valbueny, která si ale také nenašla cestu do sítě.
Až ke konci poločasu předvedla Plzeň velmi nadějnou příležitost, ale Pernica po zahraném rohu trefil jen tyč!

Další velká šance přišla v 50. minutě, ale Kayamba napálil míč jen do boční sítě.
Hráči Olympiakosu toho popravdě zpočátku druhé půle mnoho nepředvedli. Aktivní hra pak ale uvadala i u domácích hráčů.
Až ke konci zápasu se hosté zmátořili a Buchakalis jen těně minul Hruškovu branku.
Na druhé straně mohl dát gól střídající Mihálik, ale i když stál před brankářem, stejně míč do sítě nedostal.

"Je to první pohárové utkání a samozřejmě víme, že když doma dostanete gól, je to trošku složitější. Proto byl zápas dneska takový trošku opatrnější. Je škoda, že jsme v prvním poločase ze dvou nebo tří šancí nedali gól, to nás mrzí. Olympiakos má hráče posbírané z celého světa, mají velké možnosti a jsem rád, že jsme se jim vyrovnali. Do šancí jsme je nepustili, ale gól jsme nedali. Jet tam s výsledkem 0:0 je nadějné, na druhou stranu samozřejmě všichni víme, že Olympiakos asi bude hrát doma ofenzivněji. Možná pro nás o to větší šance tu obranu překonat," podotkl domácí kouč Pavel Vrba.

Rozhodčí: Guida - Carbone, Bindoni (všichni It.). ŽK: Havel - Semedo. Diváci: 10 632.

Plzeň: Hruška - Havel, Pernica, Brabec (72. Hejda), Hloušek - Kalvach, Hrošovský - Kayamba, Čermák (83. Mihálik), Kopic - Krmenčík (69. Chorý). Trenér: Vrba.

Olympiakos: Sá - Elabdellaoui, Semedo, Papadopulos (22. Ba), Tsimikas - Buchalakis, Guilherme - Podence, Valbuena (56. Camara), Masuras (81. Randjelovič) - Guerrero. Trenér: Martins.